Մարդ իրա բարոյականության համապատասխան է կատակ անում. դատախազության մեկնաբանությունը
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի պաշտոնանկության մասին լուրերն անհեթեթություն են, Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Գլխավոր դատախազության մամուլի խոսնակ Շահեն Տոնոյանը:
«Այդ տեղեկատվության սկզբնաղբյուրը եղել է Slaq.am կայքը` հանձինս Մենուա Հարությունյանի, իսկ այդ մարդը ավելի լավ կանի` իր կերպարի վերաբերյալ կատակներ անի, ամեն մարդ իրա բարոյականության և դաստիարակության համապատասխան է կատակ անում, նրա կերպարը ամենօրյա կատակի թեմա է»,- ասել է Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Slaq.am ինտերնետային կայքը տեղեկացրել է, որ Աղվան Հովսեփյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել` նշելով, որ դա ապրիլմեկյան կատակ էր:
Միևնույն ժամանակ, նման տեղեկատվություն է տարածել նաև Առաջին լրատվականը` նյութում հատուկ շեշտելով, սակայն, որ «սա ապրիլմեկյան կատակ չէ»:

General Prosecutor's Office Responds to Reports of Armenian Prosecutor's Dismissal
Reports on the dismissal of RA General Prosecutor Aghvan Hovsepyan (pictured) are ridiculous, General Prosecutor press spokesperson Shahen Tonoyan told Epress.am today.
"The primary source of these rumors was the site Slaq.am, represented by Menua Harutyunyan, but he would do better to make jokes about himself. Everyone makes jokes appropriate to his morals and upbringing; his character is subject of everyday ridicule," said Tonoyan.
Recall, Slaq.am reported today that Hovsepyan had submitted a letter of resignation, noting that it was an April Fools' Day joke.
At the same time, the same news was disseminated by 1in.am, noting, however, that "this is not an April Fools' Day joke."