Մարդ իրա բարոյականության համապատասխան է կատակ անում. դատախազության մեկնաբանությունը
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի պաշտոնանկության մասին լուրերն անհեթեթություն են, Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Գլխավոր դատախազության մամուլի խոսնակ Շահեն Տոնոյանը:
«Այդ տեղեկատվության սկզբնաղբյուրը եղել է Slaq.am կայքը` հանձինս Մենուա Հարությունյանի, իսկ այդ մարդը ավելի լավ կանի` իր կերպարի վերաբերյալ կատակներ անի, ամեն մարդ իրա բարոյականության և դաստիարակության համապատասխան է կատակ անում, նրա կերպարը ամենօրյա կատակի թեմա է»,- ասել է Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Slaq.am ինտերնետային կայքը տեղեկացրել է, որ Աղվան Հովսեփյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել` նշելով, որ դա ապրիլմեկյան կատակ էր:
Միևնույն ժամանակ, նման տեղեկատվություն է տարածել նաև Առաջին լրատվականը` նյութում հատուկ շեշտելով, սակայն, որ «սա ապրիլմեկյան կատակ չէ»:

Шутка – не шутка – шутка про Генпрокурора Армении
Слухи об отставке генерального прокурора Армении Агвана Овсепяна нелепы. Об этом в беседе с Epress.am заявил спикер Генпрокуратуры Шаген Тоноян.
«Первоисточником этих слухов стал сайт Slaq.am в лице Менуа Арутюняна, а он пусть лучше шутит о себе. Каждый должен шутить в силу своей воспитанности и моральности. Именно его образ служит поводом для каждодневных шуток», - подчеркнул Тоноян.
Напомним, что 1 апреля Slaq.am распространил информацию о том, что генпрокурор Армении Агван Овсепян подал в отставку, отметив, что это первоапрельская шутка.