Շաքարավազի շուկան կուսումնասիրեն գների բարձրացման պատճառով
ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի մոնիտորինգի խումբը արձանագրել է, որ վերջին շրջանում շաքարավազի շուկայում տեղի են ունենում գնային փոփոխություններ` մի քանի շաբաթների կտրվածքով այս ապրանքատեսակի մանրածախ գինը որոշակիորեն բարձրացել է, հաղորդում է Հանձնաժողովի պաշտոնական կայքը:
Այսօր կայացած Հանձնաժողովի նիստում որոշվել է կատարված դիտանցումների հիման վրա ուսումնասիրություններ սկսել շաքարավազի շուկայում: Հանձնաժողովը  նշում է, որ շուկայում գործող ներկրող և արտադրող ընկերություններից կպահանջի տեղեկատվություն իրենց գործունեության, և, մասնավորապես,  գների բարձրացման հիմնավորումների վերաբերյալ:
Նշենք, որ Հայաստանում շաքարավազի մենաշնորհային ներկրողը «Ալեքս Գրիգ» ընկերությունն է, որը պատկանում է ԱԺ պատգամավոր, գործարար Սամվել Ալեքսանյանին:

Импортеров сахара в Армении проверят
Мониторинговая группа Комиссии по защите экономической конкуренции зафиксировала, что в последнее время растет цена на сахарный песок.
Как сообщает официальный сайт Комиссии, было принято решение о начале расследования. Комиссия отмечает, что потребует от действующих на рынке «компаний-импортеров и - производителей информацию о своей деятельности и, в частности, относительно обоснований повышения цен».
Отметим, что монопольным импортером сахарного песка в Армении являюттся компании депутата, предприниматель Самвела Алексаняна.