«Ի՞նչ անել». Գալուստ Սահակյանը հիվանդ է, առևտրականները պատասխան են ակնկալում
Այսօր ժամը 10:30-ից Հանրապետության հրապարակի հարևանությամբ գտնվող Հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասնեյակի մոտ էին հավաքվել Երևանում բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքող քաղաքացիները:
Նրանց խոսքով` իրենք ՀՀԿ-ի գրասնեյակի մոտ էին եկել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանից պատասխան ստանալու համար: Նշենք, որ ապրիլի 15-ին Գալուստ Սահակյանը առևտրականների ներկայացուցիչների հետ հանդիպել էր Ազգային ժողովում: Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում նշել էին բողոքողները, Սահակյանը խոստացել էր քննարկել հարցը և պատասխան տալ:
Այսօր առևտրականները պատմել են, որ ՀՀԿ-ից իրենց հայտնել են, որ Գալուստ Սահակյանը հիվանդ է և չի եկել գրասենյակ:
Հիշեցնենք, որ դեռևս ապրիլի 15-ին առևտրականները նշել էին, որ բացասական պատասխան ստանալու դեպքում իրենք պատրաստ են նստացույց անել:

Yerevan street vendors protesting the ban on street trade again took to the streets — this time protesting outside the headquarters of the Republican Party of Armenia (HHK), not too far from Republic Square.
Protestors today said they were outside the HHK headquarters to receive a response from Galust Sahakyan, head of the HHK parliamentary faction, following their meeting on Apr. 15. As told to Epress.am, Sahakyan promised to discuss the issue and respond.
The street vendors, however, said, they were told that Sahakyan is ill and hasn’t come into the office today.
They were still congregating outside the HHK office and discussing their future steps at the time of publication.
Recall, on Apr. 15, protestors said if they get a negative response, they are prepared to organize a sit-in.