«Ի՞նչ անել». Գալուստ Սահակյանը հիվանդ է, առևտրականները պատասխան են ակնկալում
Այսօր ժամը 10:30-ից Հանրապետության հրապարակի հարևանությամբ գտնվող Հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասնեյակի մոտ էին հավաքվել Երևանում բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքող քաղաքացիները:
Նրանց խոսքով` իրենք ՀՀԿ-ի գրասնեյակի մոտ էին եկել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանից պատասխան ստանալու համար: Նշենք, որ ապրիլի 15-ին Գալուստ Սահակյանը առևտրականների ներկայացուցիչների հետ հանդիպել էր Ազգային ժողովում: Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում նշել էին բողոքողները, Սահակյանը խոստացել էր քննարկել հարցը և պատասխան տալ:
Այսօր առևտրականները պատմել են, որ ՀՀԿ-ից իրենց հայտնել են, որ Գալուստ Սահակյանը հիվանդ է և չի եկել գրասենյակ:
Հիշեցնենք, որ դեռևս ապրիլի 15-ին առևտրականները նշել էին, որ բացասական պատասխան ստանալու դեպքում իրենք պատրաստ են նստացույց անել:

Главный республиканец НС Армении обещал помочь торговцам и заболел
Во вторник в 10:30 перед центральным офисом Республиканской партии Армении собрались граждане, выступающие против решения мэрии о запрете уличной торговли.
Они собрались перед офисом, «чтобы получить ответ от руководителя фракции РПА Галуста Саакяна», который 15 апреля встретился с представителями торговцев в Национальном собрании.
В беседе с Epress.am протестующие подчеркнули, что Саакян пообещал рассмотреть их вопрос и дать ответ. Сегодня протестующим сказали, что глава республиканцев в парламенте заболел и не пришел на работу.
На прошлой неделе торговцы выступили с заявлением, согласно которому они в случае, если их требования о сняте запрета на торговлю под открытым небом не будут выполнены, они устроят сидячую забастовку.