Հայաստանցիների հետաքրքրությունը «Եվրատեսիլի» եզրափակիչի նկատմամբ շատ չի նվազի
Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը կոչ է արել կանգնել այս տարվա «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Էմմիի կողքին: Հիշեցնենք, որ Էմմին երեկ չկարողացավ հաղթահարել մրցույթի կիսաեզրափակիչ փուլը:
Epress.am-ի հետ հեռախոսազրույցում Հարությանյանը նշել է, որ պետք է աջակցել Էմմիին, որպեսզի վերջինս շարունակի հանդես գալ համերգներով և մասնակցել մրցույթներին: Հարությունյանի խոսքով` այս տարի էլ Հանրային հեռուստառադիոընկերությունն ամեն ինչ արել էր` երգի հաջողությունը ապահովելու համար, և ինչպես նախորդ տարիների մասնակիցների դեպքում, պրոմո-տուրերի պակաս չէր զգացվել, և անգամ երգի տեսաերիզի նկարահանումներին հրավիրվել էր հայտնի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը, ով մեծ համարում ունի Գերմանիայում, որտեղ անցկացվում էր այս տարվա մրցույթը:
Ալեքսան Հարությունյանն ասել է, որ տեղի ունեցածը ողբերգություն չէ, մասնավորապես, Թուրքիան, որ միշտ մասնակցում է եզրափակիչ փուլերին, այս տարի նույնպես չի կարողացել հաղթահարել կիսաեզրափակչի արգելքը:
Պատասխանելով Epress.am-ի հարցին` արդյոք մայիսի 14-ին կայանալիք եզրափակիչ փուլի նկատմամբ հայաստանցիների հետաքրքրությունը կնվազի, Հարությունյանը նշել է, որ, անշուշտ, հետաքրքրությունն ավելի քիչ կլինի, քան այն դեպքում, եթե Էմմին եզրափակիչում լիներ, սակայն, հաշվի առնելով, որ Հայաստանում «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթը մեծ տարածում ունի, այն միևնույնն է արժանանալու է հեռուստադիտողի մեծ ուշադրությանը:

Глава ОТР оправдал фиаско Армении провалом Турции
Председатель совета Общественной телерадиокомпании Алексан Арутюнян призывает поддержать представительницу Армении на «Евровидении-2011» Эмми, выбывшую из конкурса, не дойдя до финала.
В беседе с Epress.am Арутюнян заявил, что нужно поддержать исполнительницу, чтобы та продолжала участвовать в конкурсах и выступать с концертами. По его словам, Общественная телерадиокомпания и в этом году сделала все, чтобы обеспечить успех песни. «Как и в прошлые годы, нехватки в промо-турах также не было, а на съемки клипа был приглашен знаменитый боксер Артур Абраам, хорошо известный в Германии, где проходит «Евровидение-2011».
Алексан Арутюнян не считает случившееся трагедией. «Так, Турция, которая всегда выходила в финал, в этом году также не смогла набрать нужное количество голосов».
На вопрос о том, снизится ли интерес армянской аудитории к финалу конкурса, который намечен на 14 мая, Арутюнян ответил: «Несомненно, внимания будет меньше, чем в случае, если бы Эмми вышла в финал». Однако, учитывая, что Евровидение очень популярно в Армении, оно все равно удостоится большого внимания».