Հայաստանը չպետք է մասնակցի Ադրբեջանում կայանալիք Եվրատեսիլին. կարծիք
Էմմիի ելույթը միջին եվրատեսիլային նորմալ ելույթ էր, բայց ամեն դեպքում Ադրբեջանի ելույթից լավն էր: Epress.am-ի հետ զրույցում Եվրատեսիլ 2011 մրցույթի վերաբերյալ իր տեսակետն է հայտնել երգչուհի Լիլիթ Պիպոյանը:
«Էմմին իր էներգիայով, շարժունությամբ նորմալ ելույթ է ունեցել: Բայց ես գտնում եմ, որ Էմմիին պիտի այդքան չպարացնեին. եթե ավելի քիչ շարժվեր, ավելի լավ կերգեր: Իսկ ինչ վերաբերում է երգերին, ասեմ, որ մի քանի երգ լսել եմ, ու բոլորն էլ նույն բում-բում, ահ-ահ տիպի հիմար բաներ էին»,- ասել է երգչուհին:
Ըստ Պիպոյանի` Հայաստանը լավ կանի, եթե մյուս տարի Եվրատեսիլին չմասնակցի, առավել ևս, մրցույթն անցկացվելու է Ադրբեջանում:
«Ինձ թվում ա, որ եթե մի տարի չմասնակցենք, շատ լավ կլինի, ու ընդհանրապես, կարելի ա մի քանի տարի չմասնակցել. Իտալիան 25 տարի ա` չի մասնակցում, բայց նրանց երաժշտական կյանքը նորմալ հունով ընթանում ա: Առավել ևս, որ Ադրբեջանում ա անցկացվելու, կարելի ա չգնալ: Էդ հիմար մրցույթի շուրջ մի քիչ շատ ա աղմուկը»,- մեկնաբանել է Պիպոյանը:

Армения может отказаться от Евровидения, тем более, что конкурс едет в Баку
Выступление Эмми на Евровидении 2011 было нормальным, средним и в любом случае лучше представителей Азербайджана. Об этом Epress.am заявила певица, композитор Лилит Пипоян.
«Эмми выступила нормально, с ее энергией и подвижностью. Но думаю, что ей не стоило столько танцевать. Если бы она меньше двигалась, спела бы лучше. А что касается песен, то я слышала некоторые из них, и все они были вроде глупости бум-бум, ах-ах», - отметила Пипоян.
По ее словам, Армении не стоит принимать участия в конкурсе на будущий год. «Мне кажется, будет лучше, если мы не поедем. И вообще можно не участвовать несколько лет. Италия не принимала участия 25 лет, но их музыкальная жизнь протекает в нормальном русле. Тем более, что конкурс будет проводиться в Азербайджане. Вокруг этого дурацкого конкурса многовато шума», - заключила Лилит Пипоян.