Որո՞նք են հաճախակի դարձած ավտովթարների իրական պատճառները
Վերջին շրջանում հաճախակի դարձած մահվան ելքով ավտովթարները լուրջ մտահագությունների պատճառ են դարձել ոչ միայն շարքային քաղաքացիների, այլև պատասխանատու անձանց համար, գրում է «Երկիր» օրաթերթը:
«Մասնավորապես, մեր ունեցած տեղեկություններով, ոստիկանությունում լուրջ քննարկումներ են ընթանում՝ դրանց դեմ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնելու վերաբերյալ: Այս կառուցյում դեռևս չեն կողմնորոշվում՝ պե՞տք է հասարակությանը հայտնել վթարների իրական պատճառների մասին, թե՝ դեռ ոչ:
Ըստ իրավապահ մարմիններում մեր աղբյուրների, նման վթարների գերակշիռ մասը թմրանյութերի կամ ալկոհոլի ազդեցության տակ ավտոմեքենան վարելու հետևանք է»:

What Are the Reasons Behind the Recent Car Accidents in Yerevan?
The recent slew of deaths resulting from motor vehicle accidents in Armenia have become cause for concern not only for average citizens, but also for those in positions of authority, reports local daily Yerkir.
"In particular, according to our sources, there are serious discussions taking place in the police force on increasing the effectiveness of combating these ... they have not yet decided whether to inform the public of the real reasons for the accidents or not.
"According to our sources in law enforcement agencies, a majority of such accidents are due to driving while under the influence of narcotics or alcohol," reports the daily.