ՀՀԿ-ն ներում ու համաներում է. Շարմազանովը Սասուն Միքաելյանի հայտարարության մասին
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպման ժամանակ շնորհավորել է այն մարդկանց, ովքեր համաներման արդյունքում ազատ են արձակվել, և բոլոր այն մարդկանց ընտանքիներին, որոնց համար այդ օրը տոն է եղել:
Նա նաև անդրադարձել է երեք օր առաջ ազատ արձակված Հայ Ազգային Կոնգրեսի ներկայացուցիչ, քաղբանտարկյալ Սասուն Միքայելյանի այն հայտարարությանը, որի համաձայն Հանրապետական կուսակցությունը պետք է իրենից ներողություն խնդրի:
«Ինչ վերաբերում է իմ նախկին կուսակցի քաղաքական գնահատականին, դա իր քաղաքական գնահատականն է: Հանրապետականը ոչ թե ներողություն է խնդրում, այլ ներում է և համաներում է, այնքան ուժ ունի: Իսկ ինչ վերաբերում է քաղաքական հայացքներին, ապա Էդուարդ Շարմազանովը չէր Հանրապետական կուսակցության համագումարում ջատագովում Սերժ Սարգսյանի քաղաքականությունը և պաշտպանում նրա թեկնածությունը: Ամեն դեպքում, դա իր իրավունքն է, իր կարծիքն արտահայտելու իրավունքն է»,- ասել է ՀՀԿ խմբակցության քարտուղարը:

HHK Forgives and Pardons: Sharmazanov Responds to Sasun Mikaelyan's Statement
Republican Party of Armenia (HHK) parliamentary faction secretary Eduard Sharmazanov, speaking to journalists in Yerevan today, congratulated all those who were released under the general amnesty approved by parliament last week, as well as their families, for whom the day was a celebration.
Sharmazanov also touched upon a statement made three days ago by Armenian National Congress representative Sasun Mikaelyan (recently granted amnesty and released from prison) in which he said that the ruling Republican Party of Armenia has to apologize to them. Note, Mikaelyan was a former HHK MP who was stripped of his parliamentary mandates following his imprisonment in connection with the events of Mar. 1–2, 2008, in Yerevan.
"As for my former co–party member's political assessment, that's his political assessment. The Republican does not apologize, but rather forgives and pardons — that's how much strength it has. As for political views, it wasn't Eduard Sharmazanov at the Republican Party convention who was a staunch supporter of Serzh Sargsyan's policies and his candidacy. In any case, that's his right — the right to express his opinion," he said.