Վրաստանում վիճակը կայուն է, Երևանում հայտարարել է դեսպանը
Վրաստանի ներքաղաքական իրավիճակը կայուն է և միշտ էլ այդպիսին է եղել: Անկայուն վիճակ չի համարվում այն վիճակը, երբ անցկացվում են հանրահավաքներ. դա Վրաստանի քաղաքացիների սահմանադրական իրավունքն է: Այս մասին այսօր Երևանում հրավիրած մամուլի ասուլիսին հայտարարել է Հայաստանում Վրաստանի Արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլին:
Նրա խոսքով` հանրահավաքների ժամանակ պարզապես որոշակի ուժ ապակայունացրել է վիճակը և խաղաղ հավաքը վերածել դիմադրության ոստիկանության հետ, որը, «բնականաբար, համաչափ ուժ է կիրառել` դադարեցնելու ապօրինի գործողությունները»:
Ըստ դեսպանի տեղեկությունների` այս պահի դրությամբ հանրահավաքներից հետո մոտ 90 մարդ է ձերբակալվել, որոնք ենթարկվել են պատժի` 30-60 օր ազատազարկում, ինչպես նաև կան քրեական գործով ազատազրկվածներ:

Situation in Georgia is Stable, Says Ambassador in Yerevan
The domestic political situation in Georgia is stable and it has always been this way, said Georgia's Ambassador to Armenia Tengiz Sharmanashvili at a press conference in Yerevan today.
"We don't see a situation where rallies are held as an unstable situation because it is the constitutional right of every citizen," he said.
According to him, a group of irresponsible political elites turn a peaceful demonstration into a violent confrontation with the police, who "of course applied adequate measures to curb illegal activities."
Sharmanashvili, furthermore, said that currently about 90 people have been arrested following the rallies. They have been subject to 30–60 days of imprisonment. There are others detained who will be criminally charged, he added.