Բաքու. Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2012»-ին համահավասար իրավունքներ կստանա
Հաջորդ տարի Բաքվում կայանալիք «Եվրատեսիլ» մրցույթին Ադրբեջանը պատրաստ է անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծել բոլոր երկրների պատվիրակությունների համար, այդ թվում`Հայաստանի:
«Հայաստանյան ներկայացուցիչները մրցույթին մասնակցելու համահավասար իրավունքներ ունեն այլ երկրների մասնակիցների հետ»,- «Ինտերֆաքս-Ադրբեջան» գործակալությանը հայտնել են Ադրբեջանի մշակույթի և տուրիզմի նախարարությունից:
«Եվրատեսիլի» կանոնների համաձայն` Ադրբեջանը պատրաստ է ապահովել բոլոր կատարողների մասնակցությունը Բաքվում կայանալիք մրցույթին»,- իր հերթին, նշել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Էլհան Պոլուխովը:

Baku: Armenia to have Equal Rights in Eurovision 2012
Azerbaijan is prepared to create the necessary conditions for delegations of all countries, including Armenia, at the 2012 Eurovision Song Contest, reports Interfax-Azerbaijan news agency.
"Representatives from Armenia have equal rights as participants from other countries to participate in the contest, there are no problems," said a representative of Azerbaijan's Ministry of Culture and Tourism.
In accordance with the terms of Eurovision, Azerbaijan is ready to ensure the participation of all performers in the upcoming contest in Baku," said Azerbaijan foreign ministry spokesperson Elkhan Polukhov.