Բաքու. Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2012»-ին համահավասար իրավունքներ կստանա
Հաջորդ տարի Բաքվում կայանալիք «Եվրատեսիլ» մրցույթին Ադրբեջանը պատրաստ է անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծել բոլոր երկրների պատվիրակությունների համար, այդ թվում`Հայաստանի:
«Հայաստանյան ներկայացուցիչները մրցույթին մասնակցելու համահավասար իրավունքներ ունեն այլ երկրների մասնակիցների հետ»,- «Ինտերֆաքս-Ադրբեջան» գործակալությանը հայտնել են Ադրբեջանի մշակույթի և տուրիզմի նախարարությունից:
«Եվրատեսիլի» կանոնների համաձայն` Ադրբեջանը պատրաստ է ապահովել բոլոր կատարողների մասնակցությունը Բաքվում կայանալիք մրցույթին»,- իր հերթին, նշել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Էլհան Պոլուխովը:

Баку: Участники из Армении на "Евровидении-2012" получат равные условия для выступлений
Азербайджан готов создать надлежащие условия для делегаций всех стран, включая армянскую, на предстоящем в мае следующего года в Баку конкурсе "Евровидение-2012".
"У армянских представителей равные с участниками из других стран права на участие в конкурсе, здесь нет никаких проблем", - сказали агентству "Интерфакс-Азербайджан" в Минкультуры и туризма Азербайджана.
"В соответствии с условиями "Евровидения" Азербайджан готов обеспечить участие всех участников предстоящего в Баку конкурса", - отметил, в свою очередь, пресс-секретарь МИД Азербайджана Эльхан Полухов.