Վարչապետը ռուսաստանյան ընկերություններին հրավիրել է կառուցել «Հյուսիս-Հարավ» ավտոճանապարհը
Հայաստանի և Ռուսաստանի տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «Հյուսիս-Հարավ» ավտոճանապարհի կառուցման տենդերին մասնակցելու առաջարկ է արել ռուսաստանյան ընկերություններին:
Անցյալ տարվա հունվարին ՀՀ կառավարությունը հաստատել էր «Հյուսիս-Հարավ» ավտոճանապարհային ներդրումային ծրագիրն ու այս ծրագրի առնչությամբ Ասիական զարգացման բանկի 500 մլն դոլարի ֆինանսական աջակցության համաձայնագիրը:
Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստվում է միջազգային չափանիշներին համապատասխան «Հյուսիս-Հարավ» արագընթաց ավտոճանապարհ կառուցել:

Armenian Prime Minister Invited Russian Companies to Bid on North-South Road Construction
During a meeting of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between the Republic of Armenia and the Russian Federation, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan proposed to Russian companies  to bid for a tender for the North-South Road Corridor Construction Project.
The Armenian government established the North-South Road Corridor Investment Program in January of last year and the agreement with the Asian Development Bank for $500 million USD in financial assistance.
The PM noted that Armenia is preparing to build a high-speed North-South road corresponding to European standards.