Կարմիր Խաչն Ադրբեջանում այցելել է հայ գերիներին
Կարմիր Խաչ Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող երեք հայ ռազմագերիներին և մեկ ընտանիքի 5 անդամներին:
Կոմիտեի աշխատակիցները ռազմագերիներին 4 նամակ և 3 բանավոր հաղորդագրություն են փոխանցել գերիների հարազատների կողմից և պարտավորվել են 5 նամակ բերել հայրենիք, Trend-ին հայտնել է Ադրբեջանում Կոմիտեի մամուլի քարտուղար  Շահլա Գաղրամանովան:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 5-ին Կոմիտեի ներկայացուցիչները այցելել էին Հայաստանում պահվող ադրբեջանցի ռազմագերի Ռոման Հուսեյնովին:
Այցելության ընթացքում Կարմիր Խաչը ստուգել էր Հուսեյնովի առողջական վիճակն ու այն պայմանները, որոնցում պահվում է ռազմագերին: Կազմակերպության ներկայացուցիչները նաև նրա հարազատների կողմից ուղարկված նամակ են փոխանցել: Հուսեյնովի կողմից գրված նամակն էլ Ադրբեջան է ուղարկվել:

Representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) visited 3 Armenian soldiers and 5 civilian members of one family held in Azerbaijan.
ICRC Baku Office spokesperson Shahla Gahramanova told Trend news agency that ICRC representatives delivered four Red Cross letters and three verbal messages to the prisoners. In turn, they sent back five Red Cross letters to their families.
Recall, on Jul. 5, ICRC reps visited Azerbaijan POW Roman Huseinov in Armenia.
During the visit, the Red Cross monitored Huseinov’s health and the conditions under which the POWs are being kept. They also handed over a letter from his family back home and sent the letter he wrote to his family to Azerbaijan.