Երևանի կրկեսը կփակվի երկու տարով
Հուլիսի 17-ին և 24-ին Երևանի կրկեսը հանդես կգա վերջին երկու ներկայացումներով: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Երևանի կրկեսի գեղարվեստական ղեկավար, արվեստագիտության թեկնածու, պրոֆեսոր, միջազգային մրցույթների դափնեկիր Սոս Պետրոսյանը նշել է, որ հուլիսի 24-ին տեղի կունենա պաշտոնական փակումը: Ներկայացումը բարեգործական է. դահլիճում կլինեն մանկատան և անապահով ընտանիքների երեխաներ և այլք:
Բարեգործական ներկայացումից հետո` օգոստոսի 1-ից, կսկսվեն կրկեսի հիմնանորոգման աշխատանքները. մոտ երկու տարի Երևանի կրկեսում կիրականացվեն վերանորոգման աշխատանքներ՝ կրկեսն արդիականացնելու նպատակով: Այդ աշխատանքների շնորհիվ, ըստ Պետրոսյանի, իրենք հնարավորություն կունենան հյուրընկալելու աշխարհի լավագույն կրկեսները, կազմակերպելու զանգվածային ատրակցիոն ներկայացումներ և այլն:
Կրկեսի գեղարվեստական ղեկավարը նշել է, որ կրկեսը 2 տարի լռության չի մատնվելու. իրենք տարբերակներ են մշակում կրկեսի գործունեությունն անխափան պահելու ուղղությամբ: Հնարավոր տարբերակներից մեկը «շարժական կրկես» դառնալն է, մյուսը՝ վարձույթով տարածք վերցնելը:

Yerevan Circus to Close for 2 Years: Final Performances on Jul. 17, 24
The Yerevan Circus will have its final performances on Jul. 17 and 24, before being closed for two years. Speaking to Armenpress news agency, Yerevan Circus Art Director Sos Petrosyan said Jul. 24, the circus' official closing, will be a charitable affair for children from orphanages and poor families.
Work on repairing the building and bringing it up to modern standards will begin on Aug. 1. According to Petrosyan, the newly reconstructed building will be able to host the best circuses from around the world, organize mass attraction events and so on.
The Yerevan Circus Art Director also added that the circus won't be inactive for two years: they are looking at different options to keep it going. One of these options is to become a traveling circus; the other, to lease another venue.