Երևանի կրկեսը կփակվի երկու տարով
Հուլիսի 17-ին և 24-ին Երևանի կրկեսը հանդես կգա վերջին երկու ներկայացումներով: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Երևանի կրկեսի գեղարվեստական ղեկավար, արվեստագիտության թեկնածու, պրոֆեսոր, միջազգային մրցույթների դափնեկիր Սոս Պետրոսյանը նշել է, որ հուլիսի 24-ին տեղի կունենա պաշտոնական փակումը: Ներկայացումը բարեգործական է. դահլիճում կլինեն մանկատան և անապահով ընտանիքների երեխաներ և այլք:
Բարեգործական ներկայացումից հետո` օգոստոսի 1-ից, կսկսվեն կրկեսի հիմնանորոգման աշխատանքները. մոտ երկու տարի Երևանի կրկեսում կիրականացվեն վերանորոգման աշխատանքներ՝ կրկեսն արդիականացնելու նպատակով: Այդ աշխատանքների շնորհիվ, ըստ Պետրոսյանի, իրենք հնարավորություն կունենան հյուրընկալելու աշխարհի լավագույն կրկեսները, կազմակերպելու զանգվածային ատրակցիոն ներկայացումներ և այլն:
Կրկեսի գեղարվեստական ղեկավարը նշել է, որ կրկեսը 2 տարի լռության չի մատնվելու. իրենք տարբերակներ են մշակում կրկեսի գործունեությունն անխափան պահելու ուղղությամբ: Հնարավոր տարբերակներից մեկը «շարժական կրկես» դառնալն է, մյուսը՝ վարձույթով տարածք վերցնելը:

Ереванский цирк закрывается
17 и 24 июля ереванский цирк выступит с двумя последними представлениями. Кандидат искусствоведения, профессор, художественный руководитель и генеральный директор культурного центра «Ереванский цирк» Сос Петросян отметил, что 24 июля состоится официальное закрытие. Состоится благотворительное представление, на котором, в частности, будут присутствовать дети из детдомов и необеспеченных семей.
1 августа начнется ремонт цирка и продлится около двух лет. По словам Петросяна, благодаря этим работам появится возможность принимать в гостях лучшие цирки мира.
Художественный руководитель отметил, что цирк не будет бездействовать в течение 2 лет, разрабатываются варианты для поддержания его деятельности, например, стать передвижным или арендовать территорию.