Ինչն է ամենակարևորը Հասմիկ Պողոսյանի համար Սերժ Սարգսյանին զեկուցելուց հետո
Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը «Եվրասիա» տեղեկատվական կայքին տված հարցազրույցում պատմել է իր հոր` Ստեփան Պողոսյանի մասին, ով երկար տարիներ ղեկավարել է Հայկական ԽՍՀ Հեռուստատեսության և ռադիոյի պետական կոմիտեն:
«Իմ հայրը այն մարդկանց թվին է պատկանում, որոնց հուզում է ամեն ինչ: Նրա համար առաջին խնդիրը մեր հեռուստաեթերն է: Նա դիտում էր մի հեռուստատեսություն, որը զբաղվում էր մարդկանց կրթությամբ, իսկ այժմ այն ամեն ինչ հակառակ է անում: Եվ նա շատ ծանր է տանում ստեղծված իրավիճակը: Հայրս քսան տարի ղեկավար է ազգային հեռուստատեսությունը:
Ինձ համար, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին զեկուցելուց հետո, ամենամեծ պատասխանատվությունը հորս հետ խոսելն է: Եթե նրան իմ աշխատանքում որևէ բան դուր չի գալիս և նա ասում է այդ մասին, ես ինձ շատ վատ եմ զգում: Նա ավելի առաջադեմ է, քան երիտասարդները: Նա շատ հաճախ բաներ է ասում, որոնք ապշեցնում են, սակայն որոշ ժամանակ անց ես հասկանում եմ, որ նա ճիշտ է», - ասել է Հասմիկ Պողոսյանը:

RA Ministry of Culture Hasmik Poghosyan, in an interview with Russian-language news portal Evrasia ("Eurasia"), talked about her father, Stepan Poghosyan, a historian who for many years headed the State Committee on Television and Radio of the Armenian SSR.
"My father is among those breed of people who care about everything. The number one problem for him is our television programs. he watched television that educated people, but today it does exactly the opposite. And he is having a hard time dealing with this. For 20 years, my father led national television.
"My biggest responsibility, after reporting to RA President Serzh Sargsyan, is speaking with my father. If he finds something unpleasant in my work and he tells me about it, I feel very badly. He is more progressive than the youth . He often says things that shock me, but after a while I realize that he is right," she said.