Ինչն է ամենակարևորը Հասմիկ Պողոսյանի համար Սերժ Սարգսյանին զեկուցելուց հետո
Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը «Եվրասիա» տեղեկատվական կայքին տված հարցազրույցում պատմել է իր հոր` Ստեփան Պողոսյանի մասին, ով երկար տարիներ ղեկավարել է Հայկական ԽՍՀ Հեռուստատեսության և ռադիոյի պետական կոմիտեն:
«Իմ հայրը այն մարդկանց թվին է պատկանում, որոնց հուզում է ամեն ինչ: Նրա համար առաջին խնդիրը մեր հեռուստաեթերն է: Նա դիտում էր մի հեռուստատեսություն, որը զբաղվում էր մարդկանց կրթությամբ, իսկ այժմ այն ամեն ինչ հակառակ է անում: Եվ նա շատ ծանր է տանում ստեղծված իրավիճակը: Հայրս քսան տարի ղեկավար է ազգային հեռուստատեսությունը:
Ինձ համար, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին զեկուցելուց հետո, ամենամեծ պատասխանատվությունը հորս հետ խոսելն է: Եթե նրան իմ աշխատանքում որևէ բան դուր չի գալիս և նա ասում է այդ մասին, ես ինձ շատ վատ եմ զգում: Նա ավելի առաջադեմ է, քան երիտասարդները: Նա շատ հաճախ բաներ է ասում, որոնք ապշեցնում են, սակայն որոշ ժամանակ անց ես հասկանում եմ, որ նա ճիշտ է», - ասել է Հասմիկ Պողոսյանը:

Что может быть важнее доклада президенту Армении Сержу Саргсяну. Версия министра
Министр культуры Армении Асмик Погосян рассказала в интервью информационно-аналитическому порталу «Евразия» о своем отце, историке, долгие годы возглавлявшем Госкомитет по телевидению и радио Армянской ССР, Степане Карапетовиче Погосяне.
- Мой отец из породы тех людей, которых волнует все. Проблемой номер один для него остается вещание нашего телевидения. Он видел одно телевидение, которое занималось образованием людей, сегодня оно делает все ровно наоборот. И он очень тяжело переживает сложившуюся ситуацию. Отец руководил национальным телевидением в течение двадцати лет.
Для меня самая большая ответственность после доклада президенту Республики Армения Сержу Саргсяну разговаривать с отцом. Уж если ему что-то в моей работе не понравилось, и он высказался, я в этот день себя чувствую очень плохо. Он мыслит более прогрессивно, чем молодые. Он часто говорит вещи, которые меня шокируют, но спустя время я понимаю, что он прав.
В его поколении, бывало, встречались такие самородки. Ведь он из деревни, из села Агакчи, сам поступил в Ереванский государственный университет. Именно умение прочно стоять на свой земле, знание ее, позволяет людям часто руководствоваться не разумом даже, а интуицией.