Խմբակային բռնաբարությունը կազմակերպած հայն իր զոհին մարմնավաճառ է անվանել
Լոնդոնի Վուլվիչ թագավորական դատարանն այսօր 4 ռուսաստանցի ուսանողներին մեղավոր է ճանաչել 18-ամյա համակուրսեցու խմբակային բռնաբարության մեջ:
4 երիտասարդներն էլ երկարաժամկետ կալանքի են դատապարտվել: Ազգությամբ հայ Նորայր Դավթյանը (լուսանկարում), ով դատական նիստի ժամանակ հայտարարել էր, որ տուժած ուսանողուհին մարմնավաճառ է եղել, 10 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել, գրում է The Daily Mail-ը: Գրիգորի Մելնիկովը 9 տարի կանցկացնի բանտում, իսկ Արմեն Սիմոնյանն ու Օլեգ Իվանովը` 8:
Դատավորի խոսքով` բռնաբարողները տուժածի նկատմամբ իրականացվող գործողությունների ժամանակ ուրախանում էին այնպես, ինչպես պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստները` խփած գոլի ժամանակ: Մալայզիայից ժամանած 18-ամյա  ուսանողուհու` երկուսուկես ժամ տևած բռնաբարությունը տղաները նկարահանել են iPhone-ով և խոստացել ցուցադրել այն իրենց ընկերներին: Ինչպես վկայում են գործի նյութերը, հարձակումը կանխամտածված է եղել, քանի որ հանցագործները բռնաբարությունից մեկ օր առաջ  տեսանյութ են նկարահանել իրենց առաջիկա  մտադրությունների մասին:
Երիտասարդները սովորում էին Bellerbys College-ում, որի տարեկան վարձավճարը կազմում է 30 հազար ֆունտ:
Հիշեցնենք, որ համաձայն հետաքննության վարկածի, հունվարի 21-ին տղաների խումբը երեկույթի ժամանակ խմեցրել էին աղջկան: Երբ նա կորցրել է ինքնատիրապետումը, նրա նկատմամբ սեռական ոտնձգություններ են իրականացվել: Երիտասարդներից և ոչ ոք  չի ընդունել մեղքը` հայտարարելով, որ զոհը ինքն է համաձայնել սեռական հարաբերություններ ունենալ իրենց հետ:

Насильник-армянин назвал в суде свою жертву проституткой
Суд лондонского района Вулвич признал четырех российских студентов виновными в групповом изнасиловании их 18-летней однокурсницы из Малайзии.
Все насильники приговорены к длительным тюремным срокам. Их лидер Норайр Давтян (на фото), который на свидетельской трибуне заявил, что пострадавшая студентка была проституткой, получил 10 лет тюрьмы, пишет The Daily Mail. Григорий Мельников приговорен к 9 годам лишения свободы, а Армен Симонян и Олег Иванов – к 8 годам каждый.
По словам судьи, насильники радовались издевательствам над своей жертвой, как профессиональные футболисты забитому голу. За день перед тем как совершить изнасилование, они сняли видео, в котором сообщили о своем намерении. Сам процесс злоумышленники сняли на iPhone и пообещали продемонстрировать материал всем своим друзьям в Москве.
Согласно версии обвинения, частный колледж Bellerbys, где молодые люди обучались английскому языку за 30 тыс. фунтов стерлингов в год, 21 января 2011г. организовал для своих студентов дискотеку. Во время мероприятия студентка из Малайзии перебрала виски и осталась в комнате Давтяна, где молодые люди устроили вечеринку.
На видео, снятом между 12 ночи и 3 часами утра, видно, как парни насилуют девушку. Давтян назвал малайзийку "машиной для секса". В перерывах молодые люди выходили покурить. Никто из преступников своей вины не признал - по их словам, они вступили в половую связь с девушкой с ее согласия.