Ազնավուրն առաջարկում է փոխարինել «Ցեղասպանություն» եզրույթը
«Ցեղասպանություն» եզրույթն անհանգստացնում է հանրահայտ շանսոնյե, Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շարլ Ազնավուրին, ով France 2 հեռուստաալիքի Vivement Dimanche հաղորդման ժամանակ հայտարարել է, որ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև երկխոսություն ծավալելու և սահմանը բացելու համար անհրաժեշտ է գտնել մեկ այլ բառ:
Թուրքական «Միլիյեթի» փոխանցմամբ` Ազնավուրը բավական ջերմ է արտահայտվել Թուրքիայի և թուրքերի մասին` նշելով, որ երազում է այցելել Թուրքիա և որ թուրքերը այն չեն, ինչ իրենց մասին խոսվում է:
Ըստ «Միլիյեթի»` Ազնավուրի խոսքերը քննադատության են արժանացել հայերի կողմից, որոնք Ֆրանսիայում գործող հայկական մի շարք կազմակերպություններին ուղղված նամակներում շանսոնյեին դավաճան են անվանել:

Новые турки – это не то, что о них говорят. Шарлю Азнавуру не нравится слово «геноцид»
Термин «геноцид» беспокоит французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура. В интервью телеканалу France 2 он сказал, что для начала диалога между Арменией и Турцией необходимо найти другое слово.
Стамбульская «Миллиет» отмечает, что Азнавур довольно тепло отзывался о Турции и турках, сказав, что мечтает посетить эту страну и что новые турки – это не то, что о них говорят.
Издание пишет, что армянская диаспора осудил шансонье и в разосланных по этому поводу письмах в различные организации называли его предателем.