Հայաստանի հավաքականի մարզիչը` հրավիրված և վնասված ֆուտբոլիստների մասին
«Այաքսի» կիսապաշտպան Արազ Օզբիլիսը շարունակում է մնալ Հայաստանի հավաքականի մարզիչների ուշադրության կենտրոնում: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ազգային ընտրանու մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Նա նշել է, որ մինչև Սլովակիայի և Անդորրայի հանդիպումները Օզբիլիսը վնասվածքի պատճառով չէր խաղում իր ակումբում և միայն այժմ սկսել է մարզվել թիմի հետ:
Ինչ վերաբերում է վերջին երկու խաղերից առաջ Հայաստանի հավաքական հրավիրված, բայց չժամանած Եկատերինբուրգի «Ուրալի» պաշտպան Դենիս Թումասյանին, ապա Մինասյանը ցանկացել է կարճ պատասխանել լրագրողի հարցին.
«Մենք հրավիրեցինք, նա չեկավ»:
Ասուլիսի ընթացքում լրագրողները ևս մեկ անգամ խնդրել են պարզաբանել Թումասյանի հետ կապված իրավիճակը:
Մարզիչը նշել է, որ հրավիրելուց հետո ֆուտբոլիստն ասել է, որ կժամանի հավաքական, սակայն հետո դա չի արել, և առաջարկել է հարցերն ուղղել Թումասյանին:
Հոկտեմբերին կայանալիք Մակեդոնիայի և Իռլանդիայի հանդիպումներից առաջ Հայաստանի հավաքականը կենտրոնական պաշտպանի գոտում խնդիր ունի, քանի որ որակազրկված է Հրայր Մկոյանը: Այդ կապակցությամբ մարզիչը նշել է, որ կենտրոնական պաշտպաններից մեկի դիրքում կխաղա Վալերի Ալեքսանյանը, իսկ մյուսը կլինի Ռոբերտ Արզումանյանը, եթե ապաքինվի վնասվածքից:
«Եթե Արզումանյանը չկարողանա խաղալ, ապա կփորձենք այլ տարբերակներ գտնել», - ասել է Մինասյանը:
Նա նաև նշել է, որ Սլովակիայի հետ խաղում վնասվածք ստացած Յուրա Մովսիսյանն արդեն ապաքինվել է և իր ակումբի` ռուսաստանյան «Կրասնոդարի» կազմում կմասնակցի հերթական հանդիպմանը:

Armenian Head Coach on Invited and Injured Players
Amsterdam Football Club Ajax forward Araz Özbiliz continues to draw the attention of the Armenian national team's coaching staff, said team coach Vardan Minasyan, speaking to reporters in Yerevan today.
Minasyan noted that until the matches with Slovakia and Andorra, due to injuries, Özbiliz wasn't playing in the club and has only just begun to train with the team.
Asked about FC Ural Sverdlovsk Oblast defender Denis Tumasyan, who was invited by the Armenian team prior to the last two matches, Minasyan answered curtly, "We invited him. He didn't come."
During the press conference, journalists once again asked him to provide details concerning the situation with Tumasyan, to which Minasyan said after he received the invitation, Tumasyan said he would come to the team, but then didn't. The head coach suggested journalists direct their questions to Tumasyan.
Ahead of its matches with Macedonia and Ireland in October, the Armenian team has a problem in the central defense zone since defender Hrayr Mkoyan is out. The head coach mentioned that Valeri Aleksanyan will take up one of the defenders' positions, while the other position will be filled by Robert Arzumanyan, if he recovers from his injuries.
"If Arzumanyan can't play, then we'll try to find other options," said Minasyan.
He also mentioned that Armenian forward Yura Movsisyan, who received injuries during the match with Slovakia, has already recovered and will play in the next match with his team in the Russian FC Krasnodar.