Հայկական ավիաընկերությունը զե՞նք էր մատակարարում Լիբիային
Զենքերի հերթական բաժինը վերցնելու և վերադառնալու նպատակով Լիբիայից Մոլդովա ժամանած ИЛ-76 ինքնաթիռը պատկանում է «հայկական քաղաքացիական ավիաընկերությանը»: Այս մասին հայտարարել է Մոլդովայի ազգային բանակի հրամանատար, գեներալ Յուրի Դոմինիկը:
Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի մամլո քարտուղար Նելլի Չերչինյանը հայտնել է Epress.am-ին, որ «այս հարցի առնչությամբ մեկնաբանություն կարող է տալ միայն «Արմավիան»»: «Արմավիա» ավիաընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան հեռախոսազանգին չի պատասխանում:
Գեներալ Դոմինիկը հաստատել է այն փաստը, որ փոխադրողի համար գաղտնիք չի եղել, թե ուր է ուղղվում զենքը: «Էխո Մոսկվին», հղում կատարելով «Ինտերֆաքսին, նշում է, որ Քիշնևը լիբիական կողմին հին, ժամկետնանց զենք է վաճառել:

Скандальный самолет с оружием для Ливии принадлежит компании из Армении
Самолет ИЛ-76, прилетевший из Ливии в Молдавию, чтобы забрать партию оружия и вернуться, «числится за гражданской компанией Армении». Об этом заявил командующий национальной армией Молдавии генерал Юрий Доминик.
Пресс-секретарь Управления гражданской авиации Армении Нелли Черчинян сообщила Epress.am, что «комментарий по данному вопросу может дать компания «Арамвиа», которой принадлежит монополия». Телефонный номер пресс-секретаря «Армавиа» Наны Аветисовой не отвечает.
Генерал Доминик подтвердил факт продажи вооружений, но оставил в секрете место, куда его отвезут. Интерфакс со ссылкой на молдавский телеканал «Публика» сообщает, что Кишинев продал ливийской стороне старое, просроченное оружие.