Հայկական ավիաընկերությունը զե՞նք էր մատակարարում Լիբիային
Զենքերի հերթական բաժինը վերցնելու և վերադառնալու նպատակով Լիբիայից Մոլդովա ժամանած ИЛ-76 ինքնաթիռը պատկանում է «հայկական քաղաքացիական ավիաընկերությանը»: Այս մասին հայտարարել է Մոլդովայի ազգային բանակի հրամանատար, գեներալ Յուրի Դոմինիկը:
Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի մամլո քարտուղար Նելլի Չերչինյանը հայտնել է Epress.am-ին, որ «այս հարցի առնչությամբ մեկնաբանություն կարող է տալ միայն «Արմավիան»»: «Արմավիա» ավիաընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան հեռախոսազանգին չի պատասխանում:
Գեներալ Դոմինիկը հաստատել է այն փաստը, որ փոխադրողի համար գաղտնիք չի եղել, թե ուր է ուղղվում զենքը: «Էխո Մոսկվին», հղում կատարելով «Ինտերֆաքսին, նշում է, որ Քիշնևը լիբիական կողմին հին, ժամկետնանց զենք է վաճառել:

The IL-76 that arrived in Moldova from Libya, with the aim of picking up a regular shipment of arms (and it is presumed to go back), belongs to “an Armenian civil air carrier,” said chief of general staff of Moldova’s national army, General Iurie Dominic.
Press secretary of the Department of Civil Aviation in Armenia Nelly Cherchinyan told Epress.am that “only [Armenian national air carrier] Armavia can comment on this matter.” However, calls to Armavia press secretary Nana Avetisova went unanswered.
General Dominic confirmed the fact that where the arms were going was no secret to the air carrier. Citing a Moldovan TV channel’s public report, Interfax reports that Chisinau (Chişinău) sold old, expired weapons to Libya.