Նալբանդյան փողոցում տղամարդը մուրճով սպանել է 64-ամյա կնոջը, հրդեհել տունը և բռնվել
Սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 17.40-ին, ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Նալբանդյան փողոցի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվել:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը հայտնաբերել է 64-ամյա տանտիրուհու` Արմինե Հովվեյանի դիակը` այրվածքներով և գլխի կոտրվածքներով: Նույն բնակարանում ոստիկանները հայտնաբերել են նաև 43-ամյա Կարեն Պետրոսյանին, որը մարմնական վնասվածքներով, շնչուղիների այրվածքով և ալկոհոլային թունավորման նշաններով տեղափոխվել է ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն:
Փաստի առթիվ սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի (սպանություն) 2-րդ մասի, 175 հոդվածի (ավազակություն) 2-րդ մասի և 185 հոդվածի (գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը) 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 12.00-ին, Կարեն Պետրոսյանը ոգելից խմիչք օգտագործած գնացել է Արմինե Հովվեյանի բնակարան, որտեղ նույնպես օգտագործել է ոգելից խմիչք, ապա մուրճով մի քանի հարված է հասցրել տանտիրուհու գլխին և սպանել նրան:
Պետրոսյանն այնուհետև հափշտակելով Հովվեյանին պատկանող 40.000 դրամը և ոսկյա զարդերը, հանցագործության հետքերը թաքցնելու նպատակով, հրկիզել է բնակարանը, սակայն չի կարողացել այնտեղից դուրս գալ:
Նրան բնակարանից դուրս են բերել ՀՀ ԱԻՆ հրշեջ ծառայության աշխատակիցներն ու տեղափոխել ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն, որտեղից դիմել է փախուստի, սակայն ոստիկանության ծառայողների կողմից Մարգարյան-Հալաբյան փողոցների խաչմերուկում հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել բաժին:

В Ереване мужчина убил молотком 64-летнюю женщину, поджег ее дом и был арестован
В субботу, примерно в 17:40 в Центральное отделение полиции Еревана поступил сигнал о том, что в одной из квартир на улице Налбандяна начался пожар.
Прибывшая на место оперативная группа обнаружила труп 64-летней хозяйки квартиры Армине Оввеян с многочисленными ожогами и переломами черепа. В той же квартире спасатели обнаружили 43-летнего Карена Петросяна, который с травами, ожогами дыхательных путей и признаками алкогольного отравления был доставлен в Научный центр радиационной медицины и ожогов.
На следующий день по факту было возбуждено уголовное дело по 2-й части 104 статьи (убийство), 2-й части 175-й статьи (разбой) и 2-й части 185-й статьи (умышленное уничтожение или порча имущества).
Правоохранители выяснили, что 17-го сентября в 12:00 Карен Петросян в состоянии алкогольного опьянения пришел в квартиру к Армине Оввеян и убил ее несколькими ударами молотком по голове. После этого Петросян, украв принадлежавшие Армене Оввеян 40 тыс. драмов и золотые украшения и поджег квартиру, чтобы скрыть следы преступления, однако ему самому не удалось выбраться.
Из медцентра он попытался сбежать, однако на перекресте улиц Алабяна и Маргаряна был пойман полцейскими. Карен Петросян арестован.