Նալբանդյան փողոցում տղամարդը մուրճով սպանել է 64-ամյա կնոջը, հրդեհել տունը և բռնվել
Սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 17.40-ին, ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Նալբանդյան փողոցի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվել:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը հայտնաբերել է 64-ամյա տանտիրուհու` Արմինե Հովվեյանի դիակը` այրվածքներով և գլխի կոտրվածքներով: Նույն բնակարանում ոստիկանները հայտնաբերել են նաև 43-ամյա Կարեն Պետրոսյանին, որը մարմնական վնասվածքներով, շնչուղիների այրվածքով և ալկոհոլային թունավորման նշաններով տեղափոխվել է ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն:
Փաստի առթիվ սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի (սպանություն) 2-րդ մասի, 175 հոդվածի (ավազակություն) 2-րդ մասի և 185 հոդվածի (գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը) 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 12.00-ին, Կարեն Պետրոսյանը ոգելից խմիչք օգտագործած գնացել է Արմինե Հովվեյանի բնակարան, որտեղ նույնպես օգտագործել է ոգելից խմիչք, ապա մուրճով մի քանի հարված է հասցրել տանտիրուհու գլխին և սպանել նրան:
Պետրոսյանն այնուհետև հափշտակելով Հովվեյանին պատկանող 40.000 դրամը և ոսկյա զարդերը, հանցագործության հետքերը թաքցնելու նպատակով, հրկիզել է բնակարանը, սակայն չի կարողացել այնտեղից դուրս գալ:
Նրան բնակարանից դուրս են բերել ՀՀ ԱԻՆ հրշեջ ծառայության աշխատակիցներն ու տեղափոխել ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն, որտեղից դիմել է փախուստի, սակայն ոստիկանության ծառայողների կողմից Մարգարյան-Հալաբյան փողոցների խաչմերուկում հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել բաժին:

At 5:40 pm on Sept. 17, downtown Yerevan police received a call that there was a fire in one of the apartments on Nalbandyan St.
Rescue services arriving at the scene found the body of Armine Hovsepyan, 64, with burns and head fractures. Also in the same apartment, police found Karen Petrosyan, 43. Petrosyan, diagnosed with bodily injuries, respiratory burns and alcohol poisoning, was moved to the Research Center of Radiation Medicine and Burns in the Armenian capital.
On Sept. 18, criminal proceedings under RA Criminal Code Article 104 ("murder") Section 2, Article 175 ("banditry") Section 2 and Article 185 (willfully destroying or damaging property) Section 2 were launched.
Law enforcement officials determined that at 12 pm on Sept. 17, Petrosyan, having consumed an alcoholic drink,  went to Hovsepyan's home, where he consumed more alcohol, then repeatedly beat Hovsepyan over the head with a hammer and killed her.
Petrosyan, after stealing Hovsepyan's 40,000 drams and gold jewelry, set fire to the apartment so as to hide his crime — only to find that he was unable to leave the apartment.
After being moved to the medical center, Petrosyan attempted to flee; however, he was caught by police at the corner of Margaryan and Halabyan streets and arrested.