Հայաստանցիների ևս երկու պարտություն Բաքվում. Անդրանիկ Հակոբյանը հաղթում է
Շաբաթ օրը Բաքվում ընթացքող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը պայքարի մեջ մտան ևս երկու հայաստանցի մարզիկներ:
60 կգ քաշային կարգում Վլադիմիր Սարուխայանը պարտություն կրեց ԱՄՆ ներկայացուցիչ Խոսե Ռամիրեսից` 12:22: Նույն օրը աշխարհի նախորդ առաջնության արծաթե մեդալակիր, 75 կգ քաշային Անդրանիկ Հակոբյանը պարտության մատնեց Վիկտոր Կոտյույանշիին 17:10 հաշվով:
Կիրակի Բաքվում արդեն մեկ հաղթանակ տարած Հրաչիկ Ջավախյանը իր երկրորդ մենամարտն անցկացրեց: Այն անհաջող դասավորվեց Ջավախյանի համար. նա 6:10 հաշվով պարտվեց Չեխիայի ներկայացուցիչ Զդենեկ Խլադեկին:
Այսօր պայքարի մեջ կմտնի 49 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայաստանցի Հովհաննես Դանիելյանը, ում մրցակիցն է ճապոնացի Նաոյա Ինուեն և նույն քաշային կարգում Ռուսաստանը ներկայացնող Դավիթ Հայրապետյանը, ով մրցելու է ամերիկացի Էրոս Կոռեայի հետ:

2 Losses, 1 Win for Armenia in Baku Boxing Championships
Vladimir Sarukhanyan (Armenia) on Saturday lost to Jose Ramirez (USA), 12-22, in the 60kg category in the AIBA World Boxing Championships, which run from Sept. 22 to Oct. 10 this year in the Azerbaijani capital of Baku.
On the same day, however, previous world championship silver medalist Andranik Hakobyan of Armenia beat Victor Cotiujanschi of Moldova, 17-10, in the 75kg category.
Armenia's contestant in the 64kg category, Hrachik Javakhyan, having already secured one victory, had his second fight on Sunday. However, he lost 6-10 to the Czech Republic's Zdenek Chladek.
Fighting today will be Hovhannes Danielyan (Armenia) vs. Naoya Inoue (Japan) in the 49kg category, as well as Russia's David Ayrapetyan of Armenian origin vs. the US' Eros Correa (in the same category).