Հայաստանցիների ևս երկու պարտություն Բաքվում. Անդրանիկ Հակոբյանը հաղթում է
Շաբաթ օրը Բաքվում ընթացքող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը պայքարի մեջ մտան ևս երկու հայաստանցի մարզիկներ:
60 կգ քաշային կարգում Վլադիմիր Սարուխայանը պարտություն կրեց ԱՄՆ ներկայացուցիչ Խոսե Ռամիրեսից` 12:22: Նույն օրը աշխարհի նախորդ առաջնության արծաթե մեդալակիր, 75 կգ քաշային Անդրանիկ Հակոբյանը պարտության մատնեց Վիկտոր Կոտյույանշիին 17:10 հաշվով:
Կիրակի Բաքվում արդեն մեկ հաղթանակ տարած Հրաչիկ Ջավախյանը իր երկրորդ մենամարտն անցկացրեց: Այն անհաջող դասավորվեց Ջավախյանի համար. նա 6:10 հաշվով պարտվեց Չեխիայի ներկայացուցիչ Զդենեկ Խլադեկին:
Այսօր պայքարի մեջ կմտնի 49 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայաստանցի Հովհաննես Դանիելյանը, ում մրցակիցն է ճապոնացի Նաոյա Ինուեն և նույն քաշային կարգում Ռուսաստանը ներկայացնող Դավիթ Հայրապետյանը, ով մրցելու է ամերիկացի Էրոս Կոռեայի հետ:

Еще 2 поражения армянских боксеров в Баку. Андраник Акопян побеждает
В субботу на проходящем в Баку чемпионате мира по боксу в борьбу вступили еще два армянских спортсмена.
В весовой категории 60 кг Владимир Саруханян уступил представителю США Хосе Рамирес 12-22. В тот же день серебрянный призер прошлогоднего ЧМ в весе 75 кг Андраник Акопян нанес поражение молдованину Виктору Котюянши со счетом 17-10.
В воскресенье в Баку прошел второй бой Грачика Джавахяна. Он был неудачным для спортсмена: Джавахян проиграл представителю Чехии Зденику Хладеки со счетом 6-10.
Сегодня в борьбу вступят в категории 49 кг категории Ованес Даниелян, чьим противником будет японец Наоя Инуе, и представляющий Россию Давид Айрапетян, которому предстоит бой с американцем Эросом Кореа.
Накануне сообщалось, что представителям «Организации освобождения Карабаха» удалось прониктнуть в спорткомплекс, гду проходит турнир и, бросаясь камнями, требовать выгнать из Баку спортсменов-армян.