Սեյրան Օհանյանից խնդրել են բանակում մահացածների և կորածների անունները
«Բանակն իրականում» նախաձեռնող խումբը դիմել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին` խնդրելով հետևյալ տեղեկատվությունը` 1994թ.-ից մայիսի 12-ից մինչև 2011թ. սեպտեմբերի 30-ը ժամանակահատվածի համար.
- Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում մահացած, անհայտ կորած և բռնությունների ենթարկված անձանց ցանկը, ներառյալ` անունը, ազգանունը, բնակության վայրը, մահանալու, անհայտ կորելու և խեղվելու հանգամանքներն ու պատճառները.
- կանոնադրական կանոնների խախտման, սպանությունների, այլ զինվորական հանցագործությունների կատարման համար պատասխանատվության ենթարկված զինծառայողների ցանկը, ներառյալ` պաշտոնը, պատասխանատվության կամ պատժի տեսակը.
- դատարանի կողմից զինվորական հանցագործության համար դատապարտված և պատիժը կրած, զինված ուժերում ներկայումս ծառայող սպաների թիվը.
- առողջական խնդիրների պատճառով զորացրված զինծառայողների թիվը.
- օտարերկրյա պետությունների ռազմական հաստատություններում ուսման կամ վերապատրաստման ուղարկված սպաների ցանկը, ներառյալ տվյալներ, թե նրանցից ովքեր են  ներկայումս շարունակում ծառայությունը ՀՀ զինված ուժերում.
- ՀՀ բարձրագույն պաշտոնատար անձանց որդիների զինված ուժերում պարտադիր զինվորական ծառայության մասին տվյալներ, ներառյալ` տարկետումների կամ զինծառայությունից ազատման հիմքերը.
- ՀՀ զինված ուժերին սնունդ, դեղորայք, համազգեստ, գրենական պիտույքներ մատակարարող` պետական գնումների մրցույթում հաղթող ճանաչված կազմակերպությունների ցանկը:

Дети чиновников, гибель солдат, тендеры и офицеры... – к минобороны Армении
Общественная инициатива «Армия на самом деле» обратилась к министру обороны Армении Сейрану Оганяну за данными за период с мая 1994 года по сентябрь 2011-го:
- список умерших, без вести пропавших и подвергшихся насилию военнослужащих армянской армии, вклющающий в себя причины и обстоятельства смерти,
- список военнослужащих, которых призвали к отвественности за нарушения устава, убийстви и другие преступления, включая должность и вид наказания, которому они были полвергнута,
- число военнослужащих, которые были осуждены, понесли наказание и вернулись в ряды ВС
- число военнослужащих, освобожденных от несения службы по состоянию здоровья,
- список офицеров, которые были отправлены на учебу либо повышение квалификации в зарубежные военные учебные заведения, в том числе имена тех, кто продолжил службы в ВС Армении,
- данные о прохождении обязательной воинской службы детьми армянских чиновников, основания для отсрочки и освобождении от службы для них,
- список компаний, которые выгрывают государственные тендеры на поставку Вооруженным силам продуктов питания, лекарств, канцтоваров.