Վարչապետն ընդունում է Կարեն Կարապետյանի հրաժարականի պաշտոնական վարկածը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կարծում է, որ ընդհանրապես ճիշտ չէ, երբ վարչապետն ինչ-որ լուրեր է մեկնաբանում: Այս մասին նա ասել է երեկ ՀՀԿ առաջին տնտեսական կոնֆերանսից հետո կայացած ճեպազրույցի ընթացքում` պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե լուրեր կան, որ Երևանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը դավաճանել է իր թիմին:
«Ես առաջնորդվում եմ այն բացատրություններով, որոնք հրապարակավ տվել է Կարեն Կարապետյանը: Նրա հետ հանդիպում եմ ունեցել, որտեղ նա մանրակրկիտ ներկայացրել է հրաժարականի իր փաստարկները, որոնք ամբողջությամբ համապատասխանում են իր հրապարակային հայտարարությանը: Որևէ այլ ենթատեքստ ես չեմ տեսնում և այլ մեկնաբանությունների հետ համամիտ չեմ», - ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը նախորդ շաբաթ հրաժարական է տվել: Նրա խոսքով` հրաժարականը պայմանավորված է այլ աշխատանքի տեղափոխվելու, ինչպես նաև անձնական բնույթի պատճառներով:
Կարապետյանը հերքել է լուրերն այն մասին, թե իբր լքում է քաղաքապետի պաշտոնը Սերժ Սարգսյանի կամ նախագահի աշխատակազմի հետ ունեցած տարաձայնությունների պատճառով: Նման տեսակի լուրերը նա անվանել է աբսուրդ:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan believes that it's generally not right for a prime minister to comment on news. He said this himself during the briefing following the Republican Party of Armenia (HHK) first economic conference on Sunday, responding to a journalist's comment that there are reports that recently resigned Yerevan mayor Karen Karapetyan (pictured) betrayed his team.
"I am guided by those explanations which Karen Karapetyan stated publicly. I had a meeting with him, whereby he presented in detail his arguments for resignation which are completely consistent with his public statement. I see no other subtext, and I don't agree with other commentary," he said.
Recall, Karen Karapetyan announced his resignation late last week, citing personal reasons and the move to a new job.
Furthermore, Karapetyan, who served less than a year in office, denied rumors that he is leaving his post due to disagreements with Armenian President Serzh Sargsyan or any of the presidential staff. He called such rumors "absurd".