Երևանում ավազակային հարձակումից տուժածներին տեղափոխել են վերակենդանացման բաժնից
Երեկ Խանջյան փողոցի թիվ 37 շենքի տակ գործող տարադրամի փոխանակման կետի վրա կատարված ավազակային հարձակման հետևանքով տուժածներն այսօր վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխվել են վնասվածքաբանության բաժանմունք:
Ինչպես Epress.am-ի թղթակցին հայտնել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնի» վերակենդանացման բաժնից, վիրավորների վիճակն արդեն կայունացել է:
Հիշեցնենք, որ երեկ հանցագործների գործողություններից տուժել էին 40-ամյա Ռուդիկ Զիրոյանն ու նրան օգնության հասած 52-ամյա Լևոն Ավետիսյանը:
Ավելի վաղ ավազակային հարձակման վերաբերյալ ոստիկանությունից հայտնել էին, որ դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել են կրակված 2 գնդակ, 9 մմ տրամաչափի՝ 3 և 1 հատ անհայտ տրամաչափի և տեսակի կրակված պարկուճներ: Կատարվում է նախաքննություն:

Burglary Victims Moved to Trauma Unit, in Stable Condition
Those who were injured as a result of the burglary on the currency exchange place at 37 Khanjyan St. in Yerevan on Wednesday were moved from the resuscitation unit to the trauma unit today.
As told to Epress.am by a representative of the resuscitation unit of the Saint Gregory the Illuminator Medical Center, their condition is stable.
Recall, Rudik Ziroyan, 40, and Levon Avetisyan, 52, who came to his aid, were injured as a result of the attack.
Earlier, police had reported finding and seizing two spent bullets, of 9mm caliber, 3 and 1 of known caliber shell casings at the scene of the crime. An investigation is underway.