ԲՀԿ-ի թեկնածուն հաղթեց ՀՀԿ-ականին մեծ առավելությամբ
Երեկ Իջևանում կայացած քաղաքապետի ընտրություններում գործող քաղաքապետ, Հանրապետական կուսակցության թեկածու 49-ամյա Վարուժան Ներսիսյանը պարտություն է կրել:
Ինչպես հաղորդում է Epress.am-ի թղթակիցը, մասնակցությունը Իջևանում համայնքի ղեկավարի ընտրություններին կազմել է 8810:
Համաձայն նախնական տվյալների` ընտրություններում հաղթել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության թեկնածու 38-ամյա Վարդան Ղալումյանը, ով հավաքել է 5039 ձայն: Վարուժան Ներսիսյանի օգտին քվեարկել է 3392 մարդ:
Իշխող Հանրապետական կուսակցության թեկնածուի պարտությունն ամենևին էլ զարմանալի չէ իջևանցիների համար: Դեռևս ընտրություններից առաջ մասնավոր զրույցներում շատերը կարծիք էին հայտնում, որ Ներսիսյանը «շանս չունի», բավական տարածված էր հետևյալ բնութագրումը. «Մեր Քադաֆին էլ պետք ա գնա»:
Արդեն ընտրություններից հետո Իջևանում նշում էին, որ 1647 ձայնի առավելությունը ահռելի է Իջևանի համար, քանի որ նախկինում մրցակցության առկայության դեպքում տարբերությունը կազմել է առավելագույնը մի քանի հարյուր ձայն:

«Каддафи» проиграл. Мэром Иджевана избран однопартиец армянского олигарха
Вчера,13 ноября, в Иджеване на выборах мэра член Республиканской партии 49-летний Варужан Нерсисян потерпел поражение.
В выборах приняло участие 8810 избирателей, сообщает корреспондент Epress.am.
Согласно предворительным данным, мэром Иджевана избран член партии «Процветающей Армении» 38-летний Вардан Галумян. Ему отдали голоса 5039 избирателей.
В пользу Варужана Нерсисяна проголосовало 3392 избирателей.
Поражение кандидата от правящей партии не вызвало удивление среди иджеванцев, которые еще до выборов пророчили ему фиаско, отмечая, что у Нерсисяна нет шансов. «Наш Каддафи тоже должен уйти», - полушутя отмечали иджеванцы.
Уже после выборов в Иджеване твердили, что разница в 1647 голоса для Иджевана огромное преимущество, поскольку предыдущие мэры опережали своих соперников в несколько сотен голосов.