Ռուսաստանը կօգնի Հայաստանին վերածնել սահնակային սպորտը
Սահնակային սպորտի ռուսաստանյան ֆեդերացիան մոտ ժամանակներս անհրաժեշտ օգնություն կցուցաբերի հայաստանյան իր գործընկերներին սպորտի այս տեսակի վերածնման հարցում, «Էռ-սպորտ» գործակալությանը  հայտնել է ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Շվիդենկոն:
«Սահնակորդների միջազգային ընտանիքում շուտով ևս մեկ ներկայացուցիչ կհայտնվի. վերածնվում է Հայաստանի ազգային ֆեդերացիան,- ասել է Շվիդենկոն: Մեր գործընկերները պաշտոնական նամակներով դիմել են մեզ սպորտի այս տեսակի զարգացման հարցում օգնություն և աջակցություն ցուցաբերելու խնդրանքով: Մոտ ժամանակներս մենք մտադիր ենք հանդիպել Հայաստանի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել համագործակցության հնարավոր տարբերակները»:
Գործակալության զրուցակիցը հավելել է, որ ֆեդերացիան շահագրգռված է նրանում, որպեսզի միջազգային հանրության մեջ ևս մեկ ներկայացուցիչ հայտնվի, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Россия поможет Армении возродить санный спорт
Федерация санного спорта России (ФССР) в ближайшее время окажет необходимую помощь коллегам из Армении в возрождении данного вида спорта, заявил агентству "Р-Спорт" исполнительный директор ФССР Сергей Швиденко.
"В международной семье саночников вскоре появится еще один представитель - возрождается национальная федерация Армении, - сказал Швиденко. - Наши коллеги обратились с официальным письмом с просьбой оказать содействие и поддержку в развитии нашего вида спорта. В ближайшее время мы намерены встретиться с представителями Армении и обсудить возможные варианты сотрудничества".
Собеседник агентства добавил, что ФССР "очень заинтересована в том, чтобы в мировом сообществе появился представитель еще одной страны", передает “РИА Новости”.