Ռուսաստանը կօգնի Հայաստանին վերածնել սահնակային սպորտը
Սահնակային սպորտի ռուսաստանյան ֆեդերացիան մոտ ժամանակներս անհրաժեշտ օգնություն կցուցաբերի հայաստանյան իր գործընկերներին սպորտի այս տեսակի վերածնման հարցում, «Էռ-սպորտ» գործակալությանը  հայտնել է ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Շվիդենկոն:
«Սահնակորդների միջազգային ընտանիքում շուտով ևս մեկ ներկայացուցիչ կհայտնվի. վերածնվում է Հայաստանի ազգային ֆեդերացիան,- ասել է Շվիդենկոն: Մեր գործընկերները պաշտոնական նամակներով դիմել են մեզ սպորտի այս տեսակի զարգացման հարցում օգնություն և աջակցություն ցուցաբերելու խնդրանքով: Մոտ ժամանակներս մենք մտադիր ենք հանդիպել Հայաստանի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել համագործակցության հնարավոր տարբերակները»:
Գործակալության զրուցակիցը հավելել է, որ ֆեդերացիան շահագրգռված է նրանում, որպեսզի միջազգային հանրության մեջ ևս մեկ ներկայացուցիչ հայտնվի, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Russia to Assist Armenia in Reviving Sport of Luge
The Russian Luge Federation will soon provide the necessary assistance to its colleagues from Armenia in reviving this sport, Russian Luge Federation President Sergey Shvidenko told R-Sport agency.
"Soon we will have another representative in the international luge family — the National Armenian Federation is being revived," Shvidenko said. "Our colleagues sent an official letter with the request for assistance and support in developing our sport. In the near future, we intend to meet with representatives from Armenia and discuss possible cooperation."
The agency's representative added that the Federation is "very interested in seeing a representative of another country in the world community," reports RIA Novosti.