Հովիկ Աբրահամյանը վերահաստատեց հրաժարականը. նրան փոխարինողը հայտնի է
«ՀՀ ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 20-րդ հոդվածի  համաձայն` նոյեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վերահաստատեց ԱԺ նախագահի պաշտոնից հրաժարականի մասին իր դիմումը, որը ներկայացրել էր նոյեմբերի 14-ին`  Ազգային ժողովի նիստում:
«ՀՀ ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 19-րդ հոդվածի 2-րդ կետի  համաձայն`  եթե Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնը թափուր է, ապա Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները կատարում է Ազգային ժողովի նախագահի այն տեղակալը, որը պաշտոնում ընտրվելիս ստացել է առավել շատ ձայներ: Ուստի, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը, ով ընտրվելիս ստացել էր առավել ձայներ  (104 կողմ ), կկատարի ԱԺ նախագահի պարտականությունները:

Armenia Parliamentary Speaker's Replacement Known
In accordance with Article 20 of the Rules of Procedure of the National Assembly of the Republic of Armenia, on Nov. 21 National Assembly Chair Hovik Abrahamyan (pictured) reaffirmed his resignation, which he had submitted to parliament at its Nov. 14 meeting.
In accordance with Article 19 Section 2 of the RA National Assembly Rules of Procedure, if the position of National Assembly Chair is vacant, then the duties of this position are performed by the NA Deputy Chair who received the most votes at the time of voting. Thus, the acting National Assembly chair will be RA NA Deputy Chair Samvel Nikoyan, who received 104 votes in his favor.