Կովկասի մահմեդականների ղեկավարը Մոսկվայում քննարկել է երևանյան այցը
Կովկասի մահմեդականների վարչության ղեկավար Ալահշուքյուր Փաշազադեի մոսկովյան այցի ընթացքում քննարկվել է նաև Երևան կատարելիք այցի մասին հարցը: 1news.az-ի փոխանցմամբ` Փաշազադեն ծանոթացել է նոյեմբերի 29-30-ին Երևանում անցկացվելիք ԱՊՀ երկրների միջկրոնական խորհրդի նիստի ծրագրի հետ:
Ծրագրի համաձայն` քառակողմ փաստաթղթերի նախագծեր են պատրաստվել, որոնք նիստի շրջանակներում պետք է ստորագրվեն Ալահշուքյուր Փաշազադեի, Մոսկվայի և համայն Ռուսյո Պատրիարք Կիրիլի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և Վրաց պատրիարք Իլիա Երկրորդի կողմից: Կովկասի մահմեդականների վարչության ղեկավարը հայտարարել է, որ ցանկանում է ծանոթանալ առաջիկայում ստորագրվելիք փաստաթղթերի հետ, որից հետո միայն կորոշի` մասնակցելու է Երևանում կայանալիք հանդիպմանը, թե ոչ:

Глава мусульман Кавказа обсудил с патриархом Кириллом визит в Ереван
В ходе визита председателя Управления мусульман Кавказа (УМК) шей-уль-ислам Аллахшукюра Пашазаде в Москву обсуждался и вопрос его визита в Ереван. Как сообщает 1news.az со ссылкой на УМК, Аллахшукюр Пашазаде ознакомился с программой заседания Президиума Межрелигиозного совета СНГ, который пройдет в столице Армении 29-30 ноября.
Согласно программе, подготовлены проекты четырехсторонних документов, которые предусматривается подписать в рамках заседания между председателем УМК Аллахшюкюром Пашазаде, патриархом Московским и Всея Руси Кириллом, патриархом Грузии, католикосом Ильей II и католикосом всех армян Гарегином II. Глава УМК заявил, что он хочет ознакомиться с запланированными для подписания документами и лишь после этого примет решение о своем визите в Ереван, отметили в пресс-службе УМК. Проекты документов будут представлены УМК в ближайшее время.