Կովկասի մահմեդականների ղեկավարը Մոսկվայում քննարկել է երևանյան այցը
Կովկասի մահմեդականների վարչության ղեկավար Ալահշուքյուր Փաշազադեի մոսկովյան այցի ընթացքում քննարկվել է նաև Երևան կատարելիք այցի մասին հարցը: 1news.az-ի փոխանցմամբ` Փաշազադեն ծանոթացել է նոյեմբերի 29-30-ին Երևանում անցկացվելիք ԱՊՀ երկրների միջկրոնական խորհրդի նիստի ծրագրի հետ:
Ծրագրի համաձայն` քառակողմ փաստաթղթերի նախագծեր են պատրաստվել, որոնք նիստի շրջանակներում պետք է ստորագրվեն Ալահշուքյուր Փաշազադեի, Մոսկվայի և համայն Ռուսյո Պատրիարք Կիրիլի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և Վրաց պատրիարք Իլիա Երկրորդի կողմից: Կովկասի մահմեդականների վարչության ղեկավարը հայտարարել է, որ ցանկանում է ծանոթանալ առաջիկայում ստորագրվելիք փաստաթղթերի հետ, որից հետո միայն կորոշի` մասնակցելու է Երևանում կայանալիք հանդիպմանը, թե ոչ:

Grand Mufti of the Caucasus Discussed Yerevan Visit While in Moscow
During his Moscow visit, Haji Allahshükür Hummat Pashazade Sheikh ul-Islam and Grand Mufti of the Caucasus discussed his possible visit to Yerevan. As reported by 1news.az, he became familiar with the program of the Presidium of the Inter-religious Council of the CIS (Commonwealth of Independent States) meeting, which will be held in Yerevan on Nov. 29–30.
According to the program, quadrilateral documents have been drafted which have to be signed at the meeting by the Sheikh ul-Islam; Patriarch of Moscow and All Russia Kirill I; Catholicos-Patriarch of All Georgia Ilia II; and Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II. The current chair of the Religious Council of the Caucasus said that he wants to get acquainted with the documents to be signed, only after which he will decide whether he will participate in the meeting in Yerevan or not.