Կրքեր Ազգային ժողովում. Պատգամավորներն անցել են վիրավորանքների (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստի աշխատանքն այսօր ավարտվեց: Քվեարկության արդյունքում ընդունվեցին կառավարության ներկայացրած  բոլոր օրենսդրական նախաձեռնությունները:
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանն Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ  եթե կառավարությունը ներկայացրել է այդ փաթեթը, ապա պատգամավորների պարտականությունն է մասնակցել և քվեարկել:
«Կային մի քանի օրինագծեր, որոնք վիճահարույց էին, և մենք ձեռնպահ ենք մնացել: Իսկ Շրջակա և տեխնիկական կանոնակարգման մասին օրնիագծերին մենք դեմ ենք եղել, և դրանք 15 օրով հետաձգվել են: Ուրբաթ օրը Շրջակա  միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության օրինագծի  հետ կապված լինելու են խորհրդարանական լսումներ»,-  ասել է  Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նշենք, որ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանի ելույթի ժամանակ միջադեպ է գրանցվել: Դահլիճում աղմուկ էր տիրում, և ԱԺ նախագահի պաշտոնակատար Սամվել Նիկոյանը փորձել է հանդարտեցնել պատգամավորներին, ինչը դուր չի եկել պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանին:

Страсти в армянском парламенте. Депутаты перешли на оскорбления (ВИДЕО)
Завершились работы внеочередного заседания Национального Собрания . В результате голосования были приняты все законадательные инициативы, представленные правительством.
В беседе с Epress.am депутат от «Наследия» Армен Мартиросян заявил, что если правительство представило этот пакет, то депутаты обязаны принять участие в голосовании.
«Было несколько спорных законопроектов, и мы воздержались. Мы были против законадательства об окружающей среде, и голосование отложили на 15 дней. В пятницу пройдут парламентские слушания законопроекта об экспертизе воздействия на окружающую среду», - сказал Армен Мартиросян.
В ходе выступления депутата произошел инцидент. В зале было шумно, и исполняющий обязанности спикера Самвел Никоян попытался успокоить депутатов, что не понравилось депутату Аракел Мовсисян.