ԲԿՄԱ-ն հետաքրքրված է Մովսիսյանով. ակումբի նախագահը հանդիպել է գործակալի հետ
Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ն հետաքրքրված է Հայաստանի հավաքականի և ռուսաստանյան «Կրասնոդարի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի ծառայություններով:
Life Sports կայքի տեղեկատվության համաձայն` Մովսիսյանի ներկայացուցիչների հետ անձամբ հանդիպել է ԲԿՄԱ-ի նախագահ Եվգենի Գիները և քննարկել է ԲԿՄԱ նրա հնարավոր տեղափոխման մանրամասները:
«Բանակայիններն այս պահին ակտիվորեն հարձակվող են փնտրում, - Life Sports-ին պատմել է ակումբին մոտ կանգնած աղբյուրը: - Մոտ ապագայում թիմը լքելու է առաջատար հարձակվող Վագներ Լավը, ևս մեկ հարձակվող Տոմաշ Նեցիդը վնասվածք է ստացել, և հայտնի չէ` երբ կապաքինվի: Այդ իսկ պատճառով հարձակվող գնելն առաջնային խնդիր է ԲԿՄԱ-ի համար: Եվգենի Գիներն անձամբ մասնակցում է նոր ֆուտբոլիստի ընտրությանը: Մովսիսյանը այս մրցաշրջանում փայլուն է հանդես եկել «Կրասնոդարի» կազմում, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային հավաքականում, որից հետո էլ ԲԿՄԱ-ն սկսել է հետաքրքրվել խաղացողով: Եվգենի Գիները բանակցություններ է անցկացրել ֆուտնոլիստի գործակալի հետ»:
Հիշեցնենք, որ Մովսիսյանը «Կրասնոդար» է տեղափոխվել դանիական «Ռանդերսից» այս տարվա սկզբին: Իր ակումբի կազմում անցկացրել է 26 խաղ և խփել է 8 գնդակ: Եվրո-2012-ի ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականի կազմում անցկացրել է 9 խաղ` դառնալով 4 գոլի հեղինակ:

Мовсисян почти в ЦСКА? Президент армейцев лично встречался с представителями футболиста
Мовсковский ЦСКА во главе со своим президентом 51-летним Евгением Гинером заинтересован в услугах 24-летнего форварда «Краснодара» и сборной Армении Юры Мовсисяна.
По информации Life Sports, глава армейского клуба лично встречался с представителями Мовсисяна по поводу его возможного перехода в стан ЦСКА.
«Армейцы на данный момент активно ищут нападающего, - рассказал Life Sports источник, близкий к руководству клуба. - В скором времени команду покинет один из лучших бомбардиров, бразилец Вагнер Лав, также неизвестна судьба травмированного чешского форварда Томаша Нецида. Поэтому покупка нападающего стоит сейчас на первом месте для ЦСКА. Евгений Гинер лично следит за продвижениями в этом вопросе и принимает активное участие в поисках нового игрока.
- Мовсисян в текущем сезоне блестяще проявил себя, выступая за «Краснодар» и национальную команду своей страны, чем и привлек внимание со стороны ЦСКА. Евгений Леннорович даже провел переговоры с агентом футболиста».
Напомним, что Юра Мовсисян перешел в «Краснодар» в начале текущего года из датского клуба «Рандерс». Контракт с «Краснодаром» действует до 2014 года.
За команду Славолюба Муслина нападающий провел 26 игр и забил 8 голов в чемпионате России. В отборочном цикле Евро-2012 Мовсисян провел за сборную Армении 9 матчей и забил 4 мяча.