ԱԺ նախկին պատգամավորին հայհոյողին բերման են ենթարկել
Դեկտեմբերի 15-ին, ժամը 20.25-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ Չայկինայի 5-րդ փողոցում գտնվող Ազգային Ժողովի նախկին պատգամավոր Նապոլեոն Ազիզյանիտանի տանը վիճաբանություն է տեղի ունենում:
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանները պարզել են, որ 30-ամյա Ահարոն Վ.-ն տան դիմաց հայհոյել է Նապոլեոն Ազիզյանին և նրա ընտանիքի անդամներին, վիճաբանել իրեն կարգի հրավիրող 25-ամյա Նարեկ Հ.-ի, 38-ամյա Արթուրիկ Ն.-ի և Վարդան Ա.-ի հետ, հրել և վայր է գցել վերջինիս՝ ձեռքի շրջանում պատճառելով վնասվածքներ: Բացի այդ, հարձակվել է վիճաբանությունը դադարեցնելու փորձ կատարող ոստիկանության ծառայողի վրա, քաշքշել նրան, պոկել համազգեստի փողկապը, բռունցքներով հարվածել կրծքին և ուսին, հայտնում են Ոստիկանությունից:
Ահարոն Վ.-ն բերման է ենթարկվել բաժին:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսին Ազիզյանի տան վրա հարձակում էր իրականացվել: Դիմակավորված 5 անձինք պատշգամբով մտել էին նախկին պատգամավորի տուն, ծեծի ենթարկել նրան, կնոջը և դստերը ու զենքի սպառնալիքով հափշտակելով 3.000.000 դրամ, 20.000 դոլար, ոսկյա զարդեր և արժեքավոր 6 նկարներ` դիմել են փախուստի:

Yerevan police received a call at 8:25 pm on Dec. 15 that a dispute could be heard near the home of former Member of Parliament Napoleon Azizyan.
Police who arrived on the scene discovered that Aharon V., 30, standing outside Azizyan's home had cursed the former MP and his family and argued with Narek H., 25, Arturik N., 38, and Vardan A., who tried to get him to calm down, pushing the latter and causing injuries to his hand. Furthermore, Aharon attacked the officer who tried to settle the dispute, tearing off his tie and punching him in the chest and shoulder, according to a statement issued by the RA Police.
Not surprisingly, Aharon V. was detained by police and taken to the station.
Recall, in August, five masked men broke into Azizyan's home, attacking him, his wife and daughter, and escaping with 3 million drams, $20,000 USD, gold jewelry and six expensive paintings.