Ոստիկանները դատարանում պատմում են չարաշահումների մասին
ՀՀ ճանպարհային ոստիկանության նախկին պետ Մարգար Օհանյանի և նույն գործով որպես մեղադրյալներ անցնող Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի նախկին հրամանատար Ստեփան Կարախանյանի, Ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցներ Արա Լևոնյանի և Սամվել Մախմուրյանի գործով դատավարության ժամանակ այսօր հարցաքննվել են չորս վկաներ:
Հիշեցնենք, որ  նրանք մեղադրվում են մոտ 2 500 տոննա բենզին յուրացնելու մեջ:
Վկաներից Արսեն Մարդոյանը, ով 2-րդ սպայական գումարտակի հրամանտարն է, իր ցուցմունքում նշել է, որ ամսական հաշվետվությունների ժամանակ ինքը ստացել է  քիչ բենզին, սակայն ստորագրել է  շատ ստացած փաստաթղթի տակ, իսկ երբ այդ հարցով դիմել է  2-րդ սպայական գումարտակի հրամանատար Ստեփան Կարախանյանին, նա խոստացել է, որ այդ պակասը կլրացվի, ինչը, սակայն, վկայի խոսքով չի լրացվել:
Վկաներից 2րդ սպայական գումարտակի 5-րդ վաշտի հրամանատար Վարդան Նարգիզյանը, ում ծառայությունն իրականացվում է Լոռու մարզում, ևս նշել է, որ  ամսական ստացել է 4500-5000 լիտր բենզին, սակայն հաշվետվություններում ստորագրել է, որ ստացել է 12 000-14 000 լիտր բենզին: Վկան նշել է, որ ինքն այդ ժամանակ նոր աշխատող է եղել և և իր տեղակալն իրեն փոխանցել է Կարախանյանի խոսքերը, որ հաշվետվությունների տակ ստորագրեն, որ շատ են ստացել:
Մեղադրող դատախազ Հարություն Հարությունյանը վկային հարցրել է, թե արդյոք ինքն այդ խնդրի մասին Մարգար Օհանյանին տեղյակ է պահել: Նարգիզյանը բացասական պատասխան է տվել:
Գործով անցնող մեկ այլ գումարտակի հրամանատար Արամ Գալստյանը նշել է, որ Ստեփան Կարախանյանից ամսական 4500-5000 լիտր բենզին է ստացել, սակայն հաշվետվություններում ներկայացրել է, որ ստացել է 6000-12 000 լիտր:Այս հարցով նա դիմել է Կարախանյանին, վերջինս խոստացել է  լրացնել պակաս բենզինը, սակայն դա չի արել: Վկայի խոսքով` Կարախանյանը նշել է, որ շատ գրված բենզինի փոխարեն իրենք կվերցնեն անվադողեր: Նշենք, որ Գալստյանը ծառայություն է իրականացնում Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերում և այդ պատճառով էլ լեռնային շրջաններում անվադողերը շուտ են մաշվում:
Դատախազի այն հարցին, թե ինչու նա այդ խնդրի մասին Մարգար Օհանյանին տեղյակ չի պահել, վկան պատասխանել է, որ սխալ է գործել:
Չորրորդ վկան՝ ՃՈ տնտեսական բաժանմունքի ավագ տեսուչ Եփրեմ Ստեփանյանը իր ցուցմունքում նշել է, որ բենզինի ստացման հետ կապված չարաշահումներ չեն եղել:

3 Out of 4 Armenia Police Employees Confessed in Court to Shady Practices
Four witnesses were examined in court today in the case of former RA Traffic Police Chief Margar Ohanyan, and also named as the accused, former commander of the 2nd officers’ battalion Stepan Karakhanyan, and traffic police employees Ara Levonyan and Samvel Makhmuryan. Recall, they are accused of embezzling approx. 2,500 tons of gasoline.
The first witness, commander of the 2nd officers’ battalion Arsen Mardonyan, testified that when it was time for monthly reporting, he signed for more gasoline than he actually received and when he raised this matter with former commander Stepan Karakhanyan, the latter promised to supplement the shortage, but never did so (the same comment was made by another witness, Stepan Sedrakyan, in a previous court session).
Vardan Nargizyan, also a commander with the 2nd officers' battalion but who serves in Lori province, testified that he received 4,500–5,000 liters of gasoline but signed on paper that he received 12,000–14,000 liters. The witness confessed that he was new employee at the time and his deputy conveyed Karakhanyan's request to sign for more than actually received.
Prosecutor Harutyun Harutyunyan asked the witness whether he had kept Margar Ohanyan abreast of this issue, to which Nargizyan responded in the negative.
Another battalion commander also involved in the case, Aram Galstyan, testified that he received 4,500–5,000 liters of gasoline monthly from Karakhanyan, but on paper this amount was 6,000–12,000 liters. He approached Karakhanyan on the matter who (again) promised to supplement the difference, but this never happened. The witness testified that Karakhanyan said instead of the "more" gasoline, they can take tires. It's important to note that Galstyan serves in the provinces of Vayots Dzor and Syunik and tires get worn out more frequently in these mountainous regions.
Asked by the prosecutor why he didn't inform then traffic police chief Margar Ohanyan, the witness confessed that he made a mistake.
The fourth witness, senior inspector with the Traffic Police's finance division Yeprem Stepanyan, said he was not privy to any abuse associated with receiving gasoline.