Վարդան Օսկանյանը ԲՀԿ ցուցակի երկրորդ համա՞ր
ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը գալիք մայիսին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրություններին կարող է լինել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության (ԲՀԿ) համամասնական ցուցակի երկրորդ համարը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
«Ես էլ եմ լսել, բայց ինչքան տեղյակ եմ, այդպիսի բան չկա, ես կփորձեմ ճշտել, երբ պատասխան եղավ, կասեմ», - այս կապակցությամբ իրեն ուղղված օրաթերթի հարցին պատասխանել է Օսկանյանի հիմնած «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի տնօրեն Սալբի Ղազարյանը: «ՀԺ»-ն գրում է, որ մինչև օրվա ավարտը Ղազարյանը որևէ պատասխան չի փոխանցել:
ԲՀԿ ցուցակում Օսկանյանի հնարավոր ընդգրկման մասին օրաթերթը հարց է ուղղել նաև ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանին, ով պատասխանել է. «Ձեր այդ և մնացած հարցերը քննարկման փուլում են կամ դեռ չեն քննարկվել»:
Անդրադառնալով գալիք ընտրություններին` Գալստյանն ասել է միայն, որ Գագիկ Ծառուկյանը հանձնարարել է Հայաստանի մեծամասնական 41 ընտրատարածքների համար ԲՀԿ-ական 2-3 թեկնածուների անուններ ներկայացնել:

Vartan Oskanian Might be Second in Prosperous Armenia Party List: Paper
In the upcoming May parliamentary elections, Armenia's former foreign affairs minister Vartan Oskanian might be named as the second candidate in the Prosperous Armenia (BHK) party list, reports local daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times").
"I too heard this, but as far as I know there's no such thing. I will try to confirm it; when I get an answer, I'll let you know," said Director of the Oskanian-founded Civilitas Foundation Salpi Ghazarian when asked about the news. The paper reports that it hadn't received a response from Ghazarian by the time it had to go to print.
Haykakan Jamanak also queried BHK party leader Gagik Tsarukyan's spokesperson Khachik Galstyan on the matter of Oskanian's possible inclusion on the party list, who said rather vaguely: "This and other questions of yours are being discussed or have not yet been discussed."
On the topic of the upcoming elections, Galstyan said only that Gagik Tsarukyan has instructed that 2–3 BHK candidates be nominated for the 41 seats reserved for the majority system in Armenia's parliament.