Արթուր Բաղդասարյանը ԱԺ չի մտնելու, իսկ «որոշ ուժեր» ՕԵԿ-ին խանդում են, վստահ է Բիշարյանը
ՕԵԿ-ն ակտիվորեն պատրաստվում է խորհրդարանական ընտրություններին և շատ լուրջ հավակնություններ ունի: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ  հայտարարել է ԱԺ ՕԵԿ  խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը:
«Մենք չենք կարող այսօր մեր ունեցած ուժերը համեմատել երեք տարի առաջ ունեցած մեր վարկանիշին: Մեր ձայները շատ ավելին են լինելու այս անգամ: Թեև սա կարող է առաջացնել որոշ ուժերի խանդը: Այստեղ տարբերություն չեմ դնում ընդդիմադիր ու դիմադիր ուժերի միջև. նախանձը նման կատեգորիաներ չի ճանաչում», - համոզմունք է հայտնել Հեղինե Բիշարյանը:
ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության ղեկավարը, այնուամենայնիվ, հրաժարվել է խոսել  կուսակցության նախընտրական ծրագրից` ասելով, որ այդ հարցերը քննարկվելու են մարտի 3-ին կայանալիք կուսակցության համագումարին: Բիշարյանը նշել է, սակայն, որ Արթուր Բաղդասարյանն է ղեկավարելու կուսակցության համամասնական ցուցակը, սակայն չի մտնելու ԱԺ: Այս տարվա ՕԵԿ համամասնական ցուցակի  մի առանձնահատկություն է լինելու այն, որ կուսակցությունը փորձելու է հնարավորինս քիչ գործարարներ ընգրկել իր ցուցակում: Բիշարյանի խոսքով` բոլոր գործարարներն են ուզում քաղաքականություն մտել, ու շատերը դիմել են ՕԵԿ-ի ցուցակներում  ընդգրկվելու  խնդրանքով:

Orinats Yerkir (Rule of Law, or OEK) is actively preparing for the parliamentary elections and has very serious ambitions, said head of the OEK parliamentary faction Heghine Bisharyan, speaking to journalists in the capital today.
"We cannot compare our might today with our rating three years ago. Your votes are going to be much more this time — though this might elicit the jealousy of some parties. In this, I don't differentiate between opposition and government forces: envy doesn't recognize such categories," she said.
Nevertheless, the Orinats Yerkir MP refused to discuss her party's campaign platform, saying such issues will be discussed at the party congress on Mar. 3. Bisharyan did mention, however, that party leader Artur Baghdasaryan will be at the top of the party list, but he will not have a seat in parliament. There will be a unique characteristic in the OEK party list this year, she said — the party is going to try to include as few as possible businessmen in its list. According to Bisharyan, all businessmen want to get into politics and many have contacted OEK requesting to be included in their party list.