Ոստիկանությունը փնտրում է Ուիթնի Հյուսթոնի բժիշկներին
Աշխարհահռչակ փոփ-կուռք Ուիթնի Հյուսթոնի մահվան պատճառների հետաքննության շրջանակներում Լոս Անջելեսի ոստիկանները փնտրում են այն բժիշկներին, ովքեր վերջին շրջանում երգչուհու բուժմամբ էին զբաղվում:
Հետաքննության պետք է պարզի, թե ով է նրա համար դեղատոմսեր դուրս գրել և արդյոք նրա սենյակում հայտնաբերված դեղերով սրվակները համապատասխանում են պիտակներին:
Երգչուհու մահվան առնչությամբ հետաքննությունը դեռևս քրեական չի համարվում, այսինքն մահը ինչ-որ մեկի դիտավորության արդյունք համարել չի կարելի; Սակայն նմանատիպ հետաքննությունը ավելի վաղ ամբաստանյալի աթոռին էր նստեցրել Մայքլ Ջեքսոնի բժիշկին` Քոնրադ Մյուրեին: Նախորդ տարվա նոյեմբերին նա մեղավոր էր ճանաչվել ոչ դիտավորյալ կերպով իրականացված սպանության մեջ:
Բժիշկների վերաբերյալ կասկածներ կարող են հայտնվել, այն դեպքում եթե պարզվի, որ  մեծ ծավալներով դեղեր դուրս է գրել մեկ բժիշկ, կարծում է Հոլիվուդում հայտնի փաստաբան Էլին Գարոֆալոն:
Երգչուհու մահվան պատճառների մասին պաշտոնական տվյալներ դեռևս չկան: Դատաբժշկական փորձաքննության արդյունքները հայտնի կդառնան միայն 4-6 շաբաթ անց:
Ուիթնի Հյուսթոնի հուղարկավորության արարողությունը տեղի կունենա փետրվարի 18-ին Նյուարք քաղաքում:
Հիշեցնենք, որ 48-ամյա երգչուհին մահացել էր փետրվարի 12-ին Լոս Անջելեսի «Բեվերլի Հիլթոն» հյուրանոցի համարում: Ոստիկանությունը հենց սկզբից բացառել է սպանության վարկածը:

Полиция ищет врачей Уитни Хьюстон
В рамках расследования причин смерти Уитни Хьюстон полицейские Лос-Анджелеса начали розыск врачей, которые в последнее время занимались лечением певицы.
Следствию важно знать, кто выписывал для нее рецепты на лекарства и соответствует ли содержимое найденных в ее номере баночек с препаратами этикеткам.
Пока расследование обстоятельств смерти певицы не является уголовным, то есть оснований считать ее жертвой чьего-либо злого умысла, по мнению полиции, нет. Однако аналогичное следствие привело на скамью подсудимых бывшего врача Майкла Джексона - Конрада Мюррея. В ноябре прошлого года он был осужден за непреднамеренное убийство, сообщает ИТАР-ТАСС.
Подозрения в отношении врачей могут появиться, если лекарства в значительных объемах выписывал один человек, считает известный в Голливуде адвокат Эллин Гарофало (недавно она добилась оправдания для врача, обвинявшегося в злоупотреблении рецептурой для модели и актрисы Анны Николь Смит, которая умерла в начале 2007 года от передозировки лекарств).
О причинах смерти певицы официальных данных пока нет. Результаты проведенного вскрытия тела решено не оглашать до получения данных токсикологической экспертизы, на подготовку которой обычно уходит 4–6 недель.
Между тем похороны Уитни Хьюстон состоятся 18 февраля в городе Ньюарк (штат Нью-Джерси). По желанию родственников, на прощальной службе, которая пройдет в баптистской церкви «Новая надежда», смогут присутствовать только приглашенные лица.