Վահան Հովհաննիսյանը նամակով դիմել է Տարոն Մարգարյանին
«Երևանի Գլխավոր պողոտայում` Մաշտոց պողոտայի հարևանությամբ քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող քաղաքաշինական, կառուցապատման աշխատանքները հանրության շրջանում լուրջ անհանգստության, ինչպես նաև բնապահպանական և հասարակական մի շարք կազմակերպությունների բողոքի ալիք են բարձրացրել: Այս մասին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին ուղղված նամակում գրել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը:
«Հաշվի առնելով հանգամանքը, որ աշխատանքներն իրականացվում են Երևանի Գլխավոր հատակագծով հաստատված և ամրագրված կանաչ, հանրային տարածքում, հաշվի առնելով, որ այն կենսագործունեության միջավայրի փոփոխություն է ենթադրվում, ինչպես նաև ելնելով իրողությունից, որ կատարվող աշխատանքները շոշափում են երևանցիների և մայրաքաղաքի կենսական շահերը, բնապահպանական և մշակութային խնդիրները, առաջնորդվելով «Քաղաքաշինության մասին» ՀՀ օրենքի 12-րդ, 13-րդ, 14-րդ հոդվածներով, խնդրում ենք հնարավորինս կարճ ժամկետում հրավիրել հանրային քննարկում` իրազեկելու վերոհիշյալ տարածքի առնչությամբ քաղաքապետարանի ծրագիրը, ինչպես նաև լսելու շահագրգիռ անձանց և կազմակերպությունների տեսակետը», - նամակի տեքստն է մեջբերում yerkir.am-ը:

The construction and urban development work being carried out by the municipality in Mashots Park in Yerevan has caused serious concern, as well as a wave of protest by several environmental and non-governmental organizations, begins a letter by head of the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) parliamentary faction Vahan Hovhannisyan to Yerevan mayor Taron Margaryan.
Considering the fact that the work is being carried out in public green space established by the city's General Plan, considering that it assumes a change in environment, as well as based on the fact that the work affects the interests of Yerevan residents and the capital, and environmental and cultural issues, being guided by the RA Law on Urban Development Articles 12, 13 and 14, we ask that you call a public discussion as quickly as possible to inform of the mayor's plan with regards to this area, as well as to hear the views of interested individuals and organizations," reads the letter as published by Yerkir Media.