Զոհված զինվորների ծնողները գնացել են դիահերձարան` ապօրինությունները կանխելու
Կառավարության շենքի մոտ հավաքված բողոքի ակցիայի մասնակից` բանակում խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողները չեն սպասել նիստի ավարտին:
Նրանք շտապել են դիահերձարան, որտեղ այսօր դիահերձելու են փետրվարի 29-ին ԼՂՀ-ի զորամասերից մեկի դիտակետում, նախնական տվյալներով, իրեն ամրակցված ինքնաձիգից սպանված ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 19-ամյա Տիգրան Վանոյի Վարյանին:
«Այս պահին ծնողներով գնում ենք մորգ, որովհետև հենց մորգից են սկսվում բոլոր անօրինականությունները: Այն ծնողները, ովքեր հիմա գնում են, բոլորի երեխաների գործերն այնտեղ են աղավաղվել` սպանություններն իրենց մոտ վերածվում են դժբախտ պատահարների ու ինքնասպանությունների»,- ասել է զոհված զինծառայող Տիգրան Օհանջանյանի հայրը` Սուրեն  Օհանջանյանը:
Նրա խոսքով` այս քայլով իրենք ցանկանում են օգնել իրենց շարքերը համալրած ծնողներին:
«Ցանկություն ունենք օգնել այդ ծնողներին, որպեսզի նրանց էլ մեր աստիճանի չհասցնեն», - ասել է Օհանջանյանը:

Parents of Killed Soldiers Rush to Morgue to Supervise Autopsy
Parents of military draftees killed during a period of non combat who protest every Thursday outside the Armenian government building didn't wait for the government meeting to end today.
They quickly went to the morgue where the body of Tigran Vano Varyan, killed while on duty on Feb. 29 at a Nagorno-Karabakh military base, is to undergo an autopsy. Recall, according to preliminary findings, Varyan was killed by his own gun.
"Right now, us parents are going to the morgue because it's from the morgue where all the illegal activities begin. Those parents who are going now, all their sons' cases were manipulated from there — murders turn into 'unfortunate accidents' and 'suicides' there," said Suren Ohanjanyan, father of killed conscript Tigran Ohanjanyan.
According to him, with this move they want to help the parents who unfortunately have joined their ranks.