«Ժառանգությունն» ընտրում է մեկ անձի իրավունքի պաշտպանությունը
Եթե հնարավոր է, որ մեկ անձի իրավունք պաշտպանելը շատ ավելի ռեալ է, քան ժողովրդի քաղաքական էմոցիան գողանալու համար ամպագոռգոռ հայտարություն անելը, որը կարող է ձայն բերել և երբեմն բերում է, ապա «Ժառանգությունն» ընտրելու է մեկ անձի իրավուքնի պաշտպանությունը: Այս մասին այսօր լրագորղների հետ հանդիպման ժամանկ հայտարարել է  «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը:
Հարցին, թե արդյոք խոսքը Հայ Ազգային կոնգրեսի մասին է, Հակոբյանն ասել է, որ ինքն ընդհանրապես երևույթի մասին է խոսում, քանի որ, նրա խոսքով,   իշխանության ներսից էլ բավականաչափ շատ կոչեր էր լինում անուղղակիորեն իշխանափոխության մասին:
«Ես ռեալ պոլիտիկի մասին էի ասում, որ մեր հասարակությունը վերջապես պետք է  քաղաքական ուժերին դիտի նախ և առաջ այս գործնական  ռեալ պոլիտիկի շրջանակներում, և իսկապես հիմա  էլ եմ հայտարարում` առաջիկայում էլ է այդպես լինելու»,- ասել է Ռուբեն Հակոբյանը:

Heritage Party Opts to Defend the Right of One Person
If it's possible that defending the right of one person is more real than making a pompous statement in order to "steal the political emotions of the people," that it can get votes and sometimes it does, then the Heritage Party will choose defending the right of one person, said party vice chair Ruben Hakobyan at a press conference in the capital today.
Asked if perhaps he might be referring to the Armenian National Congress, Hakobyan said that he's speaking in general, since, according to him, there are quite a few calls of a change of government indirectly made also within the current administration.
"I was speaking about realpolitik, that our society finally has to view political forces first within the framework of this realpolitik, and I'm also saying this really now, it will be like this in the future," he said.