Արդարադատության և ֆինանսների նախարարները դարձան ՀՀԿ-ական
Արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը և անկախ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը ՀՀԿ անդամ դառնալու դիմումներ են ներկայացրել: Այս մասին հայտնում է Yerkir.am-ը` վկայակոչելով ՀՀԿ Գործադիր մարմնի անդամ Ռուբեն Թադեւոսյանին:
Թադևոսյանը նշել է, որ դիմումներն ընդունվել են, և երկու նախարարներն ու Վիկտոր Դալլաքյանն արդեն հանրապետական են: Հիշեցնենք, որ նախորդ տարվա մայիսին YouTube կայքում տեսանյութ էր տարածվել, որտեղ Վիկտոր Դալլաքյանը 2003 թվականի նախըտրական քարոզարշավի ժամանակ քննադատում էր ՀՀԿ ներկայիս նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Նշենք նաև, որ նույն 2003-ին Դալլաքյանը դուրս էր եկել ՀՀԿ-ից,քանի որ համաձայն չէր կուսակցության դիրքորոշման հետ, որը սատարել էր Ռոբերտ Քոչարյանին:
Թե անդամատոմսերը երբ պաշտոնապես կհանձնվեն նախարարներին, Թադևոսյանը չգիտեր: «Տեսնենք, կքննարկենք, Ձեզ էլ անպայման կտեղեկացնենք»,- խոստացել է նա:

Justice Minister Hrayr Tovmasyan, Finance Minister Vache Gabrielyan and MP Viktor Dallakyan (no party affiliation) have submitted applications for membership to the ruling Republican Party of Armenia (HHK), reports Yerkir.am, citing HHK executive body member Ruben Tadevosyan.
Tadevosyan said the applications have been accepted and the two state ministers and the lawmaker are already Republican members. Recall, in May 2011, a video uploaded on YouTube depicted Dallakyan criticizing HHK leader and president of the country Serzh Sargsyan during what appeared to be the election campaign period in 2003. Note, also in 2003, Dallakyan withdrew his HHK membership as he didn't agree with the party's position on backing former president Robert Kocharian.
As for when membership cards will be officially handed over to the men, Tadevosyan didn't know. "We'll see; we'll discuss it and we'll definitely let you know," he promised.