«Ի՞նչ է անելու ՀԱԿ-ն ընտրություններում». հարցնում է Արամ Կարապետյանը
«Նոր ժամանակներ» կուսակցությունը չի մասնակցելու գալիք խորհրդարանական ընտրություններին, քանի որ դա բեմադրություն է լինելու:
«Ընդդիմությունը մասնակից է դառնում իշխանության կեղծիքների լեգիտիմացմանը: Մենք որոշեցինք այս անգամ չմասնակցել էս ծրագրին: Չեմ ողջունում իրեն ընդդիմադիր համարող որևէ ուժին, ով մասնակցում է այս բեմադրությանը», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը:
Հրազդանի քաղաքապետի ընտրությունների փորձը, որտեղ ՀԱԿ-ական Սասուն Միքայելյանին հաղթեց ՀՀԿ-ական Արամ Դանիելյանը, ինչպես նաև ամբողջովին համամասնական ընտրակարգին չանցնելը, ըստ բանախոսի, վկայում է այն մասին, որ իշխանությունը ուզում է լինել բացարձակ մեծամանություն, իհարկե, որոշ տեղեր տալով նաև ընդդիմությանը:
Նա նկատել է, որ որոշ ընդդիմադիրներ ծախվել են:
««Ցախավելներով քշենք թուրքերին գոռացողները» այժմ ընդգրկվել են իշխանության ցուցակներում, և նրանց պատճառով հասարակությունն ավելի է հիասթափվում ընդդիմությունից: Փորձը ցույց է տալիս, որ եթե չկա ճնշում փողոցից, իշխանությունը չի փոխի իր ծրագիրը: Անհասկանելի է` ինչ է անելու ՀԱԿ-ն ընտրություններում:  Ինչո՞ւ սկզբից չգնալ փողոց, եթե մեկ է խորհրդարան մտնելով է ճանապարհը  տանելու  դեպի փողոց», - ասել է Կարապետյանը:

Opposition Party Pulls Out of Election, Calls it a 'Performance'
The New Times party won't be running in the upcoming parliamentary election because it's a performance, said party leader Aram Karapetyan, speaking to reporters in the Armenian capital earlier today.
"The opposition becomes a participant in legitimizing the ruling authorities' fraud. We decided not to participate in this program this time. I don't welcome any party that considers itself opposition and participates in this performance," he said.
The experience of the mayoral elections in Hrazdan, whereby Armenian National Congress (HAK) representative Sasun Mikaelyan was defeated by ruling Republican Party of Armenia candidate, incumbent Aram Danielyan, as well as not moving to a 100% proportional representation system in parliament, according to Karapetyan, proves that the ruling power wants to be the absolute majority, of course ceding some seats to the opposition.
In the opposition party leader's view, some opposition forces have "sold out".
"Those shouting 'let's deport the Turks with brooms' have now been included in the ruling parties' lists and because of this the public is becoming even more disenchanted with the opposition. Experience shows that if there isn't pressure from the streets, the authorities won't change their program. It's incomprehensible — what is HAK going to do in the elections? Why not take to the streets from the start if, all the same, the path to getting into parliament will lead to the street?" he said.