Լևոն Զուրաբյանը՝ նախարարին. «Դուք ոչ թե գյուղացուն եք սուբսիդավորել, այլ Ֆլեշին»
Արմավիրի մարզի գյուղացիներին ոչ պիտանի դիզվառելիք է բաժանվել: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում 2014թ. պետբյուջեից գյուղատնտեսության նախարարությանը հատկացվող գումարի քննարկման ժամանակ ասել է ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը՝ բարձրաձայնելով Արմավիրի մարզում կարկուտից տուժած գյուղացիների խնդիրը:
«Դուք ոչ թե գյուղացուն եք սուբսիդավորել, այլ Ֆլեշին», - ասել է ՀԱԿ պատգամավորը՝ նկատի ունենալով Հայաստան բենզին ներկրող խոշորագույն ընկերություններից մեկի` «Ֆլեշի» նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին, ով հայտնի է Ֆլեշի Բարսեղ կեղծանունով:
Նախարար Սերգո Կարապետյանը նկատել է, որ Զուրաբյանը, հավանաբար, ՀԱԿ-ի համակիր գյուղացիների հետ է զրուցել, քանի որ մնացած գյուղացիները գոհ են իրենց ցուցաբերված աջակցությունից: Սերգո Կարապետյանի խոսքով՝ դիզվառելիքն իրականում գնվել է ամենաորակյալ ներմուծողից:
Հիշեցնենք, որ Արմավիրի մարզի Հայկավան գյուղի բնակիչ Հովհաննես Հակոբյանն ավելի վաղ Epress.am-ի հետ զրույցում ասել էր, որ գյուղացիները հրաժարվում են որպես օգնություն իրենց տրված անորակ դիզվառելիքից, քանի որ տրակտորի տերերը վախենում են, որ այն կարող է փչացնել շարժիչը:
«Տված դիզվառելիքը ժանգի գույն ունի, ոչ թե կապույտ կամ դեղին, ինչպես լինում է նորմալ դիզվառելիքը»,- ասել էր Հակոբյանը: Նրա խոսքով՝ գյուղացիներին անհանգստացնում է նաև, թե ինչ սկզբունքով է վառելիքը բաժանվում:
Հակոբյանը նաև նշել էր, որ կոռուպցիոն ռիսկեր է տեսնում նրանում, որ գյուղացիներին տրվող վառելիքը չի բաշխվում՝ ըստ ունեցած հողատարածքի հեկտարների:

Армянский депутат министру: «Субсидировали не сельчан, а Флеша»
В ходе обсуждения в парламенте выделяемой министерству сельского хозяйства суммы из госбюджета Армении на 2014 год руководитель фракции «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян, говоря о проблемах пострадавших от града жителей Армавирской области, заявил, что сельчанам раздали некачественное дизтопливо.
«Вы субсидировали не сельчанина, а Флеша», - сказал депутат, назвав прозвище президента одной из крупнейших в Армении компаний-импортеров бензина «Флеш» Барсега Бегларяна (Барсег Флеша).
Министр сельского хозяйства Серго Карапетян заявил, что Зурабян, вероятно, беседовал с сельчанами-сторонниками представляемого им АНК, так как остальные фермеры, по его словам, довольны оказанной им помощью. На самом деле, добавил министр, топливо было приобретено у «самого качественного импортера».
Ранее житель села Айкаван Армавирской области Ованес Акопян сообщил Epress.am, что сельчане отказываются от некачественного дизтоплива, так как владельцы тракторов опасаются, что оно может испортить двигатель.
«Выделенное топливо цвета ржавчины, не синее и не желтое, как бывает с нормальным дизтопливом», - сказал Акопян. По его словам, сельчан, в частности, беспокоит и принцип распределения помощи.