Հովիկ Աբրահամյանն ԱԺ-ի հյուրերին բյուջեի հաշվին տեղավորել է որդու հյուրանոցում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական հյուրերին հաճախ է սիրում տեղավորել իր որդուն պատկանող «Նացիոնալ» հյուրանոցում, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:
Թերթի տրամադրության տակ հայտնված ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանի ստորագրած փաստաթղթերի համաձայն՝ ԱԺ-ն ՀՀ պետբյուջեից 4 մլն 767 հազար դրամ է տրամադրել «Պլազա Սիստեմս» ՍՊԸ-ին: Մամուլի հրապարակումների համաձայն, ինչպես և հյուրանոցը, այդ ընկերությունը նույնպես պատկանում է Աբրահամյանների ընտանիքին:
«Այդ գումարը տրամադրվել է Դանիայի՝ 7-հոգանոց խորհրդարանական պատվիրակության հյուրանոցային ծախսերի համար։ Ուշագրավն այն է, որ, ըստ փաստաթղթերի, ծառայությունների մատուցման սկիզբ նշված է սեպտեմբերի 6-ը, իսկ ահա պատվիրակությունն ԱԺ նախագահին, այնուհետև խորհրդարանական խմբակցությունների ներկայացուցիչներին հանդիպել է սեպտեմբերի 10-ին նոր միայն», - նշում է թերթը։

Armenian Parliamentary Speaker Hosts Guests in Son's Hotel at State Budget's Expense
According to documents signed by the RA National Assembly Chief of Staff Gurgen Dumanyan in the newspaper's possession, the Armenian parliament has allocated 4 million 767 thousand AMD (about $11,745 USD) to Plaza Systems LLC. According to media reports, both the hotel and this company belong to the Abrahamyan family.
"This amount has been allocated for hotel expenses for a 7-person parliamentary delegation from Denmark. It is noteworthy that, according to the documents, the rendering of services began on Sept. 6, but the delegation met with the parliamentary chair, then representatives of parliamentary factions only on Sept. 10," reports the paper.