Պատգամավորն առաջարկում է խաղատներ բացել Հայաստանի ցանկացած վայրում
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Այվազյանն այսօր ԱԺ-ում ներկայացրել է իր հեղինակած «Շահումով խաղերի և խաղատների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Պատգամավորն առաջարկում է գործող օրենքը փոխել և թույլ տալ, որպեսզի խաղատներ գործեն ոչ միայն Երևանից դուրս, այլ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած ցանկացած վայրում, եթե գործարարը կատարի 40 միլիարդ դրամից ավելի ներդրում: Օրինագծի քննարկման ժամանակ ՀԱԿ խմբացկության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը հարցրել է՝ ինչո՞ւ թույլ չեն տալիս, որ փոքր բիզնեսն աշխատի, և նույնիսկ խաղատների դեպքում գնում են խոշորացման:
Վարդան Այվազյանը պատասխանել է, որ խոշորացումը ոլորտի աշխատանքը ավելի «ցիվիլ» կդարձնի:
ՀՀԿ-ական պատգամավորն ասել է, որ սխալ է համարում «ամեն մի անկյունում» 20 խաղային ապարատի շահագործումը և կողմ է խոշորացմանը: Ըստ նրա՝ ոլորտի աշխատանքին օգնելու համար է կատարվել դրույքաչափերի փոփոխություն։
«800 մլն իջեցրեցինք և դարձրեցինք 150 մլն այդ տարածքների համար, որոշակի առումով՝ 120 մլն, անգամ մենք գնացինք մինչև սահմանային կետերը, որտեղ պետք է՝ իջեցրեցինք 80 մլն», - ասել է Այվազյանը:

MP Proposes Bill to Open Casinos Anywhere in Armenia
Republican Party of Armenia MP Vardan Ayvazyan presented in parliament today his authored bill on making amendments to the RA Law on Gambling and Casinos, in which he is proposing that casinos be able to operate not only outside of Yerevan, but also anywhere in the country if the owner makes an investment of more than 40 billion AMD (a little over $99 thousand USD). During discussion of the bill, Armenian National Congress (HAK) MP Hrant Bagratyan asked why small businesses are not supported and even in the case of casinos there is a move toward big business.
Ayvazyan responded that big businesses will make the work of the gambling industry more "civilized".
He added that he is opposed to the deployment of 20 gambling machines "in every corner" and he is in favor of big business (and thus, consolidation). According to him, the investment rates were changed to help the sector.
"We lowered 800 million and made it 150 million for those areas, in some cases 120 million; we even went to the border areas  — where necessary we lowered it to 80 million," he said.