Ոստիկանությունը լրագրողներին հայհոյած ՀՀԿ-ականների գործից «նորություն չունի»
Դեռևս անցյալ տարի՝ 2013 թվականի դեկտեմբերի 26-ին, Ոստիկանությունը Epress.am-ին հայտնել էր, որ «ուսումնասիրություն է սկսել» Տնտեսագիտական համալսարանում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ: Հիշեցնենք, որ մի խումբ երիտասարդներ թույլ չեն տվել լրագրողներին մասնակցել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ատենախոսության հրապարակային պաշտպանությանը, հայոհել են նրանց, խոչընդոտել մասնագիտական գործունեությունը։
Այսօր մենք փորձեցինք պարզել՝ ինչ արդյունք է տվել ոստիկանության՝ դեպքի մեղավորներին պարզելուն ուղղված աշխատանքը, սակայն դա այդպես էլ չհաջողվեց ճշտել:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Արմեն Մալխասյանին Epress.am-ի թղթակիցը քննության մասին հարցով զանգահարել է 5 անգամ, սակայն ամեն անգամ Մալխասյանը խնդրել է ավելի ուշ զանգահարել՝ հայտնելով, որ նորություն չունի:
Հիշեցնենք, որ Տնտեսագիտական համալսարանում լրագրողների աշխատանքը խոչընդոտելու և լրագրողներին հայհոյելու փաստը ֆիքել են մի քանի ԶԼՄ-ների տեսախցիկներ:

On Dec. 26, 2013, the Armenian Police informed Epress.am that it "began to study [materials]" in connection with the incident at the Armenian State University of Economics. Recall, a group of unidentified young men prohibited journalists from attending Yerevan Mayor Taron Margaryan's public defense of his PhD dissertation, insulted members of the media and obstructed their professional activities.
Epress.am today attempted to find out if police efforts to identify the guilty were successful, but to no avail. The Epress.am correspondent rang police press officer Armen Malkhasyan 5 times, but each time Malkhasyan told her to call back later, citing a lack of news.
The incident at the university was captured on camera by several news outlets. On the same day, articles were published that identified the perpetrators, who are young members of the ruling Republican Party of Armenia.