Ոստիկանությունը լրագրողներին հայհոյած ՀՀԿ-ականների գործից «նորություն չունի»
Դեռևս անցյալ տարի՝ 2013 թվականի դեկտեմբերի 26-ին, Ոստիկանությունը Epress.am-ին հայտնել էր, որ «ուսումնասիրություն է սկսել» Տնտեսագիտական համալսարանում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ: Հիշեցնենք, որ մի խումբ երիտասարդներ թույլ չեն տվել լրագրողներին մասնակցել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ատենախոսության հրապարակային պաշտպանությանը, հայոհել են նրանց, խոչընդոտել մասնագիտական գործունեությունը։
Այսօր մենք փորձեցինք պարզել՝ ինչ արդյունք է տվել ոստիկանության՝ դեպքի մեղավորներին պարզելուն ուղղված աշխատանքը, սակայն դա այդպես էլ չհաջողվեց ճշտել:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Արմեն Մալխասյանին Epress.am-ի թղթակիցը քննության մասին հարցով զանգահարել է 5 անգամ, սակայն ամեն անգամ Մալխասյանը խնդրել է ավելի ուշ զանգահարել՝ հայտնելով, որ նորություն չունի:
Հիշեցնենք, որ Տնտեսագիտական համալսարանում լրագրողների աշխատանքը խոչընդոտելու և լրագրողներին հայհոյելու փաստը ֆիքել են մի քանի ԶԼՄ-ների տեսախցիկներ:

У полиции нет новостей по делу обругавших журналистов членов партии Сержа Саргсяна
26 декабря 2013 года полиция Армении сообщила Epress.am о «начале изучения материалов» по факту инцидента в Экономическом университете. Тогда группа молодых людей не дала журналистам принять участие в публичной защите диссертации мэра Еревана Тарона Маргаряна, обругала представителей СМИ, препятствовала профессиональной деятельности последних.
Корреспондент Epress.am попытался выяснить, к чему привели попытки полиции выявить виновных, однако сделать этого не удалось. Сотруднику пресс-службы полиции Армену Малхасяну было совершено 5 звонков, каждый раз он просил позвонить попозже, ссылаясь на отсутствие новостей.
Инцидент в Экономическом университете зафиксировали камеры нескольких СМИ. В тот же день появились статьи, авторы которых установили личность участников инцидента, членов правящей Республиканской партии Армении.