Պատգամավորի մերձավորը քանդել է եզդիական գերեզմանները գինու գործարանի համար․ Սինջար
Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան համայնքի եզդիական հին գերեզմանատունը քանդվել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Գրիգորյանի մերձավոր բարեկամ Սերյոժա Գրիգորյանի կողմից: Այս մասին հայտնում է «Սինջար եզդիների ազգային միավորում» կազմակերպությունը:
«Սինջարի» ներկայացուցիչ Բորիս Թամոյանը Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ Մյասնիկյան համայնքի եզդիական գերեզմանատանը քանդել են 22 գերեզման՝ գինու գործարանի շենք կառուցելու համար։ Տեղի բնակիչների խոսքով՝ Սերյոժա Գրիգորյանը վերականգնել է գերեզմաններից 2-ը, սակայն մնացած 20-ը քանդելու փաստը չի ընդունում և հրաժարվում է վերականգնել դրանք։
«Այս քայլով վիրավորում են մի ողջ ժողովրդի և խաղում են Հայաստանի Հանրապետության միջազգային հեղինակության հետ: Տարիներ առաջ մենք ականատես եղանք, թե ինչպես է Ադրբեջանի պետական քաղաքականության արդյունքում քանդվում Նախիջևանի հին հայկական գերեզմանատունը, որը և սրբություն էր մեզ համար և մշակութային արժեք ամբողջ աշխարհի համար», - ասված է հայտարարության մեջ:
«Սինջարի» ներկայացուցիչները ՀՀ պատկան մարմինների ուշադրությունն են հրավիրում կատարված հանցագործության վրա և պահանջում են, որպեսզի «տվյալ անձը վերականգնի եզդի ազգին հասցված վնասը, ինչպես նաև պատասխանատվություն կրի օրենքի առաջ՝ սրբապիղծ գործունեության համար»:

Seryozha Grigoryan, a close relative of Republican Party of Armenia MP Hrant Grigoryan, destroyed the old Yazidi cemetery of Myasnikyan village in Armavir marz (province), claims the Sinjar Yezidi National Union.
Sinjar representative Boris Tamoyan, in conversation with Epress.am, said 22 graves were destroyed to build a wine factory. According to local residents, Seryozha Grigoryan restored two of the graves, but he denies destroying the other 20 graves and has refused to restore them.
"With this step, they offend an entire people and play with the Republic of Armenia's international reputation. Years ago, we witnessed how as a result of Azerbaijan state policy, old Armenian cemeteries were being destroyed in Nakhchivan, which was sacred for us and a cultural value for the whole world," reads the group's statement.
Sinjar representatives draw Armenian authorities' attention on the crime and ask that "the person in question restore the damage caused to the Yezidi nation, as well as assume responsibility before the law, for the blasphemy."