Ոչ կոալիցիոն ուժերը փաստաթուղթ են մշակում կառավարությանն անվստահություն հայտնելու համար
Այսօր Աժ-ում տեղի է ունենալու խորհրդարանական ոչ կոալիցիոն ուժերի՝ ՀԱԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հերթական հավաքը, որի ժամանակ նրանք քննարկելու են համատեղ պայքարի մարտավարությունը, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ չորս խմբակցություններն առաջիկայում պատրաստվում են հանդես գալ կառավարությանն անվստահություն հայտնելու նախաձեռնությամբ, բայց դա կանեն ոչ թե փետրվարի 3-ին մեկնարկելիք քառօրյայի ժամանակ, այլ ավելի ուշ։
Այս օրերին խմբակցությունների մասնագետներն աշխատում են համապատասխան փաստաթղթի վրա, նրանք ծրագրել են կառավարության անվստահության հիմքում դնել իր իրավասության ներքո գտնվող բոլոր ոլորտներում գրանցված ձախողումները՝ արտագաղթի, աղքատության ու գործազրկության աճ, տնտեսության քայքայում, ներդրումների նվազում, գազային համաձայնագրեր և այլն։

Некоалиционные силы намерены объявить недоверие армянскому правительству
21 января состоится очередное собрание некоалиционных парламентских сил («Армянский национальный конгресс», «Процветающая Армения», «Дашнакцутюн», «Наследие»), в ходе которой они обсудят тактику совместной борьбы, пишет газета «Жоховурд».
Источники издания сообщают, что в ближайшее время 4 фракции выступят с инициативой объявить вотум недоверия правительству, но сделают они это не в ходе стартующей 3 февраля четырехдневки, а позже.
В эти дни эксперты фракций работают над соответствующим документом, они планируют положить в основу вотума недоверия правительству провалы последнего во всех подконтрольных ему сферах: рост миграции, бедности и безработицы, крах экономики, сокращение инвестиций, газовые соглашения.