Կալանավորին բռնության ենթարկելու առթիվ քրգործ է հարուցվել
«Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Վ. Յ.-ն ապրիլի 2-ին ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Կումայրիի բաժնում խոստովանական ցուցմունքներ ստանալու համար ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ենթարկվել է բռնությունների, ապա շուրջ 4 ժամ ապօրինի պահվել նույն բաժնի վարչական շենքում: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության կայքը։
Կալանավորի հաղորդման հիման վրա քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (պաշտոնական լիազորությունները անցնելը, որը զուգորդվել է բռնություն, զենք կամ հատուկ միջոցներ գործադրելով) հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն:

Criminal Case Launched to Investigate Allegations of Police Torture
According to prisoner V.Y. of Artik Penitentiary, Shirak Regional Police employees at around 11:45 pm on April 2 used violence to extort a confession from him, then kept him unlawfully for 4 hours in the building, reports the Special Investigation Service of the Republic of Armenia .
Based on the prisoner's statement, a criminal case on grounds of RA Criminal Code Article 309 Section 2 (exceeding official authorities, "committed with violence, weapons or special measures") was launched. A preliminary investigation is underway.