Խմբակային ծեծի մեջ մեղադրվողները պնդում են, որ մեկական հարված են հասցրել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Խմբակային ծեծի մեջ մեղադրվող Գոռ Բարնաուսովը և Արմեն Զառաֆյանը մայիսի 16-ին կայացած նիստին հայտարարել են, որ չեն ընդունում մեղադրանքը։
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Հելսինկյան ասոցիացիայի դիտորդ Արման Վեզիրյանը, իրենց վերջին խոսքում մեղադրյալները վերահաստատել են այն ամենը, ինչ ասել են ավելի վաղ։ Նրանք պնդել են, որ 2013 թվականի մարտի 1-ին 3-5 րոպե տարբերությամբ մեկական հարված են հասցրել տուժող Արմեն Պետրոսյանին։ Վերջինս հարբած է եղել, հայհոյել է Բարնաուսովին, ով վիճաբանության մեջ է մտել Պետրոսյանի հետ և մեկ անգամ հարվածել նրան։ Զառաֆյանը հետ է քաշել Բարնաուսովին, սակայն Պետրոսյանը կրկին հայհոյել է, ինչից հետո Զառաֆյանն է վերադարձել և հարվածել Պետրոսյանին:
Տուժողը դատարանում ընդունել է, որ ինքը հայհոյել է, որ հարբած է եղել ու շատ բան չի հիշում։ Պետրոսյանն իր խոսքը դատարանում կասի հաջորդ դատական նիստին։
Ավելի վաղ դեպքի մասին խոսել էր Բարնաուսովի և Զառաֆյանի պաշտպան Ալվարդ Մնացականյանը։ Մանրամասները՝ այստեղ։

In the May 16 court sitting, defendants Gor Barnausov and Armen Zarafyan accused of group assault said they do not plead guilty.
As told to Epress.am by Helsinki Association for Human Rights observer Arman Veziryan, in their final remarks, the accused repeated what they had said earlier. They claim that on Mar. 1, 2013, they hit victim Armen Petrosyan once each, 3–5 minutes apart. Petrosyan in court likewise said that the accused beat him separately, and that he was drunk, swore at Barnausov, who entered into an argument with Petrosyan and hit him once. Zarafyan held Barnausov back, but Petrosyan once again cursed them, after which Zarafyan returned and hit Petrosyan.
The victim admitted in court that he uttered insults, was drunk, and doesn't remember much. Petrosyan will speak at the next court session.
Earlier, Barnausov's and Zarafyan's attorney, Alvard Mnatsakanyan, spoke about the case. Details in the video below (in Armenian only).