Մհեր Սեդրակյանը վիրավորել է Tert.am-ի լրագրողներին
Ազգային ժողովի «Հանրապետական» խմբակցության անդամ Մհեր Սեդրակյանը երեկ Կառավարության ծրագրի հաստատումից հետո իրեն հարց ուղղելու համար մոտեցած Tert.am կայքի լրագրողներին «ճանապարհել» է վիրավորանքներով ու հայհոյանքով, գրում է կայքը։
«Քանի որ սույն պատգամավորի լեզվական բառապաշարը ակնհայտորեն չի տեղավորվում բարոյական, էթիկական ու նույնիսկ՝ մարդկային և ոչ մի հարթությունում, առայժմ ձեռնպահ ենք մնում Tert.am-ի լրագրողների հասցեին Մհեր Սեդրակյանի բերանին ու մտքին եկած բառերը վերարտադրելուց և ձայնագրությունը հրապարակելուց։
Tert.am-ի խմբագրության տրամադրության տակ է միջադեպի ամբողջական ձայնագրությունը», - գրում է կայքը՝ հույս հայտնելով, որ Սեդրակյանը կվերագնահատի իր պահվածքը Ազգային ժողովում և ներողություն կխնդրի Tert.am-ի լրագրողներից:
Հակառակ պարագայում խմբագրությունը խոստանում է օրենքով վերապահված բոլոր միջոցներով հետամուտ լինել իր աշխատակիցների արժանապատվության վերականգնմանը և միջադեպի քննությանը։
Հիշեցնենք, որ սա Սեդրակյանի մասնակցությամբ առաջին միջադեպը չէ Ազգային ժողովում։ 2012թ․ վերջին «Ա1+» կայքի լրագրող Մհեր Արշակյանի հետ զրույցում նա ասել էր․ «Դավա՜յ, դավա՜յ, յալլա՜, կտամ ծնոտդ կպոկեմ»։

Депутат от партии Сержа Саргсяна снова оскорбил журналиста
Представитель фракции правящей Республиканской партии Армении Мгер Седракян после обсуждения программы правительства 22 мая решил «спровадить» руганью и оскорблениями журналиста Tert.am, подошедшего к нему с вопросом, сообщается на сайте. «Поскольку словарный запас Седракяна не умещается в рамки этической, даже человеческой или какой-либо другой нормы, мы пока воздержимся от представления безудержной речи Мгера Седракяна в адрес журналиста Tert.am и публикации аудиозаписи данных грязных обвинений».
В распоряжении сайта находится полная звукозапись инцидента. Редакция надеется, что Седракян переосмыслит свое поведение в парламенте и извинится перед журналистом. В противном случае, редакция Tert.am всеми средствами, предусмотренными законом, будет последовательна в восстановлении чести и достоинства своих сотрудников и в расследования данного дела.
Схожий инцидент произошел в конце 2012 года, когда депутат оскорбил корреспондента «А1+» Мгера Аршакяна. На просьбу журналиста ответить на вопросы парламентарий отреагировал следующим образом: «Совсем распоясались. Иди, иди, ладно», а также «Давай, давай, иди отсюда, челюсть тебе размозжу».