Մհեր Սեդրակյանը վիրավորել է Tert.am-ի լրագրողներին
Ազգային ժողովի «Հանրապետական» խմբակցության անդամ Մհեր Սեդրակյանը երեկ Կառավարության ծրագրի հաստատումից հետո իրեն հարց ուղղելու համար մոտեցած Tert.am կայքի լրագրողներին «ճանապարհել» է վիրավորանքներով ու հայհոյանքով, գրում է կայքը։
«Քանի որ սույն պատգամավորի լեզվական բառապաշարը ակնհայտորեն չի տեղավորվում բարոյական, էթիկական ու նույնիսկ՝ մարդկային և ոչ մի հարթությունում, առայժմ ձեռնպահ ենք մնում Tert.am-ի լրագրողների հասցեին Մհեր Սեդրակյանի բերանին ու մտքին եկած բառերը վերարտադրելուց և ձայնագրությունը հրապարակելուց։
Tert.am-ի խմբագրության տրամադրության տակ է միջադեպի ամբողջական ձայնագրությունը», - գրում է կայքը՝ հույս հայտնելով, որ Սեդրակյանը կվերագնահատի իր պահվածքը Ազգային ժողովում և ներողություն կխնդրի Tert.am-ի լրագրողներից:
Հակառակ պարագայում խմբագրությունը խոստանում է օրենքով վերապահված բոլոր միջոցներով հետամուտ լինել իր աշխատակիցների արժանապատվության վերականգնմանը և միջադեպի քննությանը։
Հիշեցնենք, որ սա Սեդրակյանի մասնակցությամբ առաջին միջադեպը չէ Ազգային ժողովում։ 2012թ․ վերջին «Ա1+» կայքի լրագրող Մհեր Արշակյանի հետ զրույցում նա ասել էր․ «Դավա՜յ, դավա՜յ, յալլա՜, կտամ ծնոտդ կպոկեմ»։

Member of the ruling Republican Party of Armenia parliamentary faction Mher Sedrakyan after discussion of the government program yesterday took leave of Tert.am journalists who had approached him with a question by cursing and insulting them, reports local online news provider Tert.am [AM].
"Since the parliamentarian's vocabulary obviously does not fit into any moral, ethical, or even human realm, we will refrain from publishing the audio recording and reproducing the words addressed to Tert.am's journalists that came out of and crossed the mind of Mher Sedrakyan.
"The entire recording of the incident is at the disposal of Tert.am's editorial staff," reports the news site, expressing hope that Sedrakyan will reevaluate his conduct at the National Assembly and apologize to Tert.am's journalists.
Otherwise, the editorial team promises to pursue all means permitted by law to restore its employees' dignity and investigate the incident.
Note, this is not the first time the MP insulted a member of the media. In 2012, in conversation with A1+ journalist Mher Arshakyan, he said, "Come on, get out of here! I'll come break your jaw."