Ավտոերթի մասնակիցներն ազատ են արձակվել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Դուրս մեր գրպանից» նախաձեռնության անդամներ Արթուր Սրոյանը, Արմեն Միքայելյանը, Արմեն Բիլյանը և Արտաշ Միսակյանը, ովքեր բերման էին ենթարկվել ավտոերթի ընթացքում, ազատ են արձակվել։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է ակցիայի մասնակից Գևորգ Սաֆարյանը։
«Մեր ընկերները մեզ հետ են, ոստիկանությունում նրանց նկատմամբ վարչական վարույթ չի կիրառվել։ Պայմանավորվածության համաձայն՝ ակցիան ավարտվել է», - նշել է մեր զրուցակիցը։
Ավելի վաղ ոստիկանությունը բերման էր ենթարկել «Դուրս մեր գրպանից» նախաձեռնության՝ արագաչափերի, տեսախցիկների և կարմիր գծերի դեմ իրականացվող ավտոերթի մասնակիցներից մի քանիսին։
Երևանի Բրազիլիայի հրապարակից կեսօրին մեկնարկած երթի մասնակիցների ճանապարհն իրավապահները փակել են Լենինգրադյան փողոցում՝ ցուցարար վարորդներից պահանջելով ճանապարհը շարունակել փողոցի մյուս հատվածով։
Վարորդները փակել են ճանապարհն ու Լենինգրադյան փողոցում խցանում առաջացրել՝ ոստիկաններից պահանջելով ազատ արձակել բերման ենթարկված ցուցարարներին։

Участники автошествия в Ереване освобождены
Задержанные члены инициативы «Вон из нашего кармана» Артур Сроян, Армен Микаелян, Армен Билян и Арташ Мисакян на свободе. Об этом Epress.am сообщил участник автошествия Геворг Сафарян.
«Наши друзья уже с нами. В полиции не стали начинать административное производство. Акция, согласно договоренности, завершена», - сказал он.
В полдень 10 июня полиция задержала нескольких участников автошествия против красных линий и штрафов. На ул. Ленинградян в Ереване правоохранители блокировали путь участников шествия, стартовавшего в полдень с площади Бразилии, требуя от водителей продолжить движение по другому отрезку пути.
Демонстранты отказались выполнить требование, началась потасовка, в результате которой стражи правопорядка задержали нескольких участников автошествия.