Քննադատել են Տիգրան Սարգսյանին, բայց ընդունել են նրա կատարողականը
Կառավարության 2013-ի բյուջեի կատարողականի հաշվետվությունն ու դրա քվեարկությունը ձևական բնույթ էր կրում, որովհետև Կառավարությունը, որը պետք է իրականացներ բյուջեի կատարողականը, հրաժարական է ներկայացրել: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է «ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը (լուսանկարում):
Նա նկատել է, որ բյուջեի 2013-ի կատարողականի հաշվետվության ժամանակ իշխանության ներկայացուցիչները չեն պաշտպանել նախորդ Կառավարությանը, սակայն ՀՀԿ-ն, միևնույն է, կողմ է քվեարկել կատարողականին:
Անդրադառնալով ոչ իշխանական «քառյակի» պահանջներին ՀՀԿ-ի տված գնահատականին՝ Հակոբյանն ասել է. «Իշխանությունը հայտարարում է, թե մենք ինչ լավ ընդդիմություն ունենք, ինչ կառուցողական ընդդիմություն ունենք: Լավ է անում, որ հայտարարում է, սակայն ես չեմ կարծում, որ իշխանությունը քաղաքական կամք կդրսևորի ընդդիմության պահանջներն իրականացնելու համար»:
ՀՅԴ-ական պատգամավոր Աղվան Վարդանյանն, իր հերթին, նշել է, որ իշխանությունները, ասելով, թե քառյակում տարակարծություններ կան, հեծանիվ են հորինում:
«Եթե Շարմազանովին հետաքրքիր է, ես կարող եմ ոչ թե 12, այլ 15 հարցեր նշել, որոնց հաշվով մենք տարակարծիք ենք: Թող չփորձեն Քառյակում տարակարծություններ փնտրել: Փոխարենը, այն հարցերում, որ մենք համակարծիք ենք, բավականին հաջող կերպով համագործակցում ենք»,- ասել է պատգամավորը:

They Criticize Previous Government But Accepted its Execution of the Budget: MP
The government's 2013 budget performance report and voting on it are mere formalities because the government, which was supposed to implement the budget performance, resigned, head of the Heritage Party parliamentary faction Ruben Hakobyan (pictured) told reporters today.
He remarked that during the 2013 budget performance report, representatives of the ruling authorities didn't defend the previous government, but the ruling Republican Party of Armenia (HHK), nevertheless, voted in favor of the report.
On the HHK's response to the four non-ruling parties' list of 12 demands, Hakobyan said: "The authorities declare what a great opposition we have, what a constructive opposition we have. It's good that they say that, but I don't believe that the authorities will exercise political will in implementing the opposition's demands.
Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun) MP Aghvan Vardanyan, in turn, said the authorities, by saying that there are differences among the four non-ruling parties, are "reinventing the wheel."
"If it interests Sharmazanov, I can mention not 12 but 15 issues on which we have differences. Let them not search for differences in the 'quartet'. Rather, those issues on which we agree, we cooperate quite successfully," he said.