Վարչապետը նաիրիտցիներին առաջարկել է համբերել․ նրանք խոստումներին չեն հավատում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Բողոքի երթով «Նաիրիտ» գործարանից կառավարության շենքի մոտ եկած տասնյակ նաիրիտցիներ պահանջել են իրենց՝ մոտ 2 տարի չվճարված աշխատավարձերը, ինչպես նաև պարզաբանում ներկայացրել գործարանի անորոշ ճակատագրի մասին։
Մինչ նաիրիտցիները պատմում էին իրենց «անճար ու թշվառ վիճակի մասին», վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը մուտքի մոտ զրուցել է երթի կազմակերպիչների հետ՝ առաջարկելով «համբերել»։
Նա ասել է, որ մասնակիցները 20 հոգանոց խումբ կազմեն և կառավարության նիստից հետո՝ «ավելի առարկայական խոսելու համար» բարձրանալ հանդիպման։
Ավելի ուշ Epress.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ակցիայի մասնակիցները նշել են, թե վարչապետի խոսքը հավատ չի ներշնչում, քանի որ նմանատիպ խոստումներ մինչ այս էլ շատ են լսել։
«Ինչի՞ն վստահենք, 17 ամիս աշխատավարձ չստացողի հալը ի՞նչ պետք ա լինի, սաղ օրը 200 դրամ ընտանիքի անդամներից, հարևաններից, թաղամասի խանութներից մուրում ենք, որ գնանք աշխատանքի, էդ վարչապետը նոր էր լսում ու դեռ նո՞ր պետք ա քննարկի», -բողոքել են մեր զրուցակիցները։
Հիշեցնենք, որ չվճարված աշխատավարձերի, գործարանի վերագործարկվելու ու իրենց հետագա ճակատագրի հետ կապված վերջին տարվա ընթացքում նաիրիտցիները պարբերաբար բողոքի ակցիաներ են կազմնակերպել թե կառավարության շենքի, թե Բաղրամյան 26-ի մոտ։

Prime Minister Tells Nairit Employees Who Haven't Been Paid in 17 Months To "Be Patient"
Dozens of workers marched from Nairit rubber factory to the government building today to demand their nearly two-years' worth of unpaid wages as well as an explanation for the factory's uncertain fate.
While the workers were speaking about their "helpless and miserable situation," Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan spoke with organizers of the march outside the building entrance, suggesting they "be patient".
Abrahamyan suggested demonstrators get a group of 20 people and come inside after the government meeting — "to have a more substantial conversation."
Later, in conversation with the Epress.am correspondent, demonstrators said the prime minister's remarks do not inspire confidence, as they've heard many such promises before.
"What should we trust? What situation would a person who hasn't received a salary for 17 months be in? The whole day we beg 200 drams  from family members, neighbors, and the neighborhood shops, so we can go to work . Did the prime minister hear for the first time and he now has to start to discuss it?" they said.
Recall, Nairit factory workers have been holding regular protests in the last year outside both the government building and the president's office.